FOTO: Cēsu pievārtē top vislielākā māja, kas jebkad uzcelta Latvijas kokos

5 komentāri

Cēsu pievārtē, Niniera ezera krastā starp kokiem paveras neierasts skats – māja, kas karājas gaisā. Šī ir vislielākā māja, kas jebkad uzcelta Latvijas kokos. Tās īpašnieks, Valdis Valainis, pēc profesijas būvinženieris, ideju lolojis vairākus gadus un tikai pēc pamatīgas literatūras izstudēšanas un mērījumiem ķēries pie darba.

Parasti, lai iekļūtu mājā ir jāatver durvis un jāpārkāpj pār slieksni, taču mēdz būt arī savādāk – lai iekļūtu šajā namā ir jāuzkāpj piecu metru augstumā, jo šī māja atrodas kokos.

 

Maijā tika uzsākta būvniecība, nu lielie darbi paveikti un notiek apdare. Taču viss ir sarežģītāk nekā sākumā izskatās. Māja balstās uz kokos ieskrūvētām tapām.

Lai noteiktu koku nestspēju, iegādāta speciāla aparatūra, testētas tapas, kuras notur māju, bet priežu locīšanās vējā, mērīta ar lāzeriem. Aprēķini veikti ar pamatīgu rezervi, pretējā gadījumā sekas būtu daudz nopietnākas nekā izkrītot no gultas.

 

30 kvadrātmetru terase un divstāvīgā 25 kvadrātmetru māja, pateicoties kustīgiem stiprinājumiem ir stabila, neatkarīgi no koku kustēšanās.

Būve labi izskatās un iederas vidē, tā ir tik interesanta un vilinoša, ka jau nokļuvusi kāzinieku maršrutos – to aplūkot ierodas arī daudz interesenti, vismaz 10 cilvēki izteikuši vēlmi noalgot Valdi, savas mājas būvei.

Interesanti, ka būvatļauja šādai būvei nav nepieciešama, tā pielīdzināma šķūnītim, vai dārza mājiņai, taču te plānots pat apgaismojums, iespēja nomazgāt rokas un bioloģiskā tualete – un tas viss 5m virs zemes.

Mājas būvniecības materiālos iztērēti aptuveni 10 tūkstoši eiro, bet lielā cilvēku interese liek Valdim domāt jau par komerciālu, šādu māju ražošanu. Tuvākie plāni gan saistās ar jau esošās papildināšanu ar tiltiņu sistēmu starp vairākām priedēm un skatu laukumu vismaz trīsreiz augstāk nekā māja kokos.

5 komentāri

TOP komentāri

 • Toms
  +1

  Toms

  Tauvas joslu nav iespējams privatizēt. Ja ir vēlme apskatīt, vienmēr ir iespēja laipni pajautāt, bet, jā, šī (pirmā) māja ir uzbūvēta privātīpašumā tehnoloģijas izpētes un uzlabošanas nolūkos.

  16.08.2015 01:02

 • Valdis V.
  0

  Valdis V.

  Cien.Ieva. Niniera ezeram ir trīs īpašnieki. Tauvas joslai nav ierobežota pieeja. Tauvas joslu drīkst lietot Zvejniecības likuma 9.panta noteiktā kārtībā.

  18.08.2015 23:39

 • ZINCHA
  0

  ZINCHA

  fuflo

  16.08.2015 18:59

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas