FOTO: Baltica 2015 ietvaros ar vērienu norisinās latviskie pirts svētki

0 komentāri

Starptautiskā folkloras festivāla Baltica 2015 ietvaros Brīvdabas muzejā norisinās latviskie pirts svētki. Pirmo reizi vienkopus sapulcējušies pirtnieki no visiem Latvijas novadiem.

Latviešu pirts kultūra, kas ir nodota no paaudzes paaudzē un bagātīgi saglabāta līdz mūsdienām, ir viena no mūsu tautas identitātēm un mantojuma sastāvdaļām.

Paklausījušies etnogrāfisko ansambļu uzstāšanos, apmeklētāji ar lielu aizrautību vēroja kā jāsien pirts slotas. Un drosmīgākie arī izmantoja iespēju nopērties.

Latviskajā pirts kultūrā liela nozīme ir arī dažādiem rituāliem gan pēršanās laikā, gan arī pirms un pēc tās. Pareiza pēršanās uzlabo veselību un ļauj izbēgt no slimībām.

Rīkotāji atzīst, ka Latvijas tradicionālās pirtis pēdējos gadus kļūst aizvien populārākas. Līdzīga tendence vērojama arī tuvējās ārzemēs. Piemēram, lietuvieši stāsta, ka pie viņiem cilvēki nesmādē apvienot dažādu tautu tradīcijas. Piemēram, Tibetas.

Pirts svētki Brīvdabas muzejā turpināsies līdz pulksten pat 11 vakarā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas