Finansiālu apsvērumu dēļ tiek optimizēta reģionālās preses iznākšana

0 komentāri

Grūti laiki pienākuši reģionālajai presei. Tās izdevēji vairs nespēj pretoties aizvien sarūkošajam iedzīvotāju skaitam un interneta radītajai konkurencei. No rītdienas vairs neiznāks Preiļu novada laikraksts Novadnieks, pārmaiņas skars arī tādas lielas vietējās avīzes kā Zemgales Ziņas Jelgavā un Kursas Laiks Liepājā – tās pastkastītēs nonāks retāk.

Laikraksti Zemgales Ziņas un Kursas Laiks līdz šim iznāca 3 reizes nedēļā. Turpmāk tie pie lasītājiem nonāks vienu reizi. Šādu lēmumu pieņēmis šo laikrakstu jaunais īpašnieks SIA Reģionu mediji, kas pērn pārņēmis akciju sabiedrības Diena reģionālās avīzes. Kopumā uzņēmuma paspārnē darbojas 8 preses izdevumi un pārmaiņas, visticamāk, ar laiku skars visus.

Guntars Gūte gan uzsver, ka, pārtopot par nedēļas formāta laikrakstiem, gan Zemgales Ziņas, gan Kursas Laiks kvalitāti nezaudēs – tie kļūs biezāki un analītiskāki. Šāda formātā jau vairākus gadus darbojas Alūksnes Ziņas.

Daudz skumjāks noskaņojums valda Preiļos, kur tieši šodien beidz pastāvēt Novadnieks – laikraksts, kas iznāca kopumā 25 gadus. Tā vadītāji notikušo ļoti pārdzīvo, tāpēc no komentāriem TV3 Ziņām atteicās.

Latvijas Preses izdevēju asociācijā norāda, ka pašlaik grūti klājas pilnīgi visiem preses izdevējiem, un tie sagaida valsts palīdzību.

Kultūras ministrijas paspārnē esošā mediju politikas plānošanas nodaļa reģionālās preses problēmas labi zina un to risināšanai tiks piedāvāti vairāki varianti. Starp tiem – aizliegums reklāmas lauciņā darboties pašvaldību informatīvajiem izdevumiem, kuri atņem biznesa pamatu neatkarīgiem medijiem.

Papildus tam tiek domāts arī par finansējuma piešķiršanu tieši reģionālo preses izdevumu attīstībai. Mediju atbalsta fondu bija plānots iedarbināt jau šā gada sākumā. Kultūras ministrijas skatījumā tajā ik gadu būtu nepieciešams novirzīt vismaz 1,2 miljonus eiro.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas