Interesanti fakti par Gaismas pili

0 komentāri

Iepriekš LNT skatītājiem un portāla SKATIES apmeklētājiem bija iespēja ielūkoties Gaismas pils iekšienē un baidīt panorāmu, kas paveras no ēkas augšējā stāva. Šodien esam apkopojuši dažus mazāk zināmus, bet intersantus faktus par jauno Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēku.

  • Gaismas pils ir veidota piramīdas formā un katrs nākamais stāvs platības ziņā ir mazāks par iepriekšējo. Ēka tikusi plānota tā, lai visvairāk apmeklētākās nodaļas atrastos zemākos stāvos.
  • Kopumā Gaismas pilī būs tūkstoš lasītāju vietu, savukārt vienā dienā būs iespējams apkalpot trīs tūkstošus lasītāju.
  • Ēkas garums ir 170 metri, bet augstums – 68 metri.
  • Gaismas pilij ir 13 stāvi.
  • Gaismas pils radīšana ilga aptuveni 25 gadus, jo projekts tika aizsākts jau 1989. gadā. Ēkas būvniecības darbi tika sākti 2008. gada jūnijā.
  • Gaismas pils būvizmaksas 2014. gada sākumā pieaugušas līdz 256,1 miljonam eiro.
  • Jaunā ēkā pārvests Dainu skapis – viena no lielākajām Latvijas kultūras mantojuma vērtībām. Skapis apdrošināts par vienu miljonu eiro.
Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas