Esplanādē notiks ”Ugunsceļš”

0 komentāri

Ikgadējais svecīšu Ugunsceļš šogad, 23.augustā, plkst.19:00 norisināsies Esplanādē.  Pasākuma rīkotāji Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – ” Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”  aicina atcerēties gan Latvijas uzvaru pirms 25 gadiem, gan arī atbalstīt ukraiņu tautas cīņu.

1939.gada 23.augustā Padomju Savienības un Vācijas ārlietu ministri – Vjačeslavs Molotovs un Joahims fon Ribentrops – parakstīja līgumu, kas ietekmēja Eiropas un visas pasaules likteni. Šis pakts un tā slepenie papildprotokoli noteica Padomju Savienības un Vācijas ietekmes sfēras un noveda pie Otrā pasaules kara sākšanās, kā arī pie triju Baltijas valstu – Igaunijas, Latvijas un Lietuvas – okupācijas.

1989. gada 23. augusts. 2 miljoni cilvēku sadodas rokās, lai izveidotu 600 km garu dzīvo ķēdi, no Tompeas pils pakājes Tallinā līdz Ģedimina torņa pakājei Viļņā. Šī demonstrācija tika sarīkota, lai atgādinātu pasaulei par Baltijas valstu zaudēto brīvību un apņēmību to atgūt.

2009. gada 30. jūlijā tika apstiprināta akcijas Baltijas ceļš iekļaušana UNESCO “Pasaules atmiņa” dokumentālā mantojuma sarakstā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas