ES valstu vidū no vardarbības visvairāk cieš tieši Latvijas sievietes

2 komentāri

Eiropas Savienības (ES) pētījums liecina, ka aptuveni 13 miljoni sieviešu gada laikā piedzīvojušas fizisku vardarbību, tajā pašā laikā 3,7 miljoni sieviešu cietušas no seksuālās vardarbības.

”Latvijas ir viena no Top valstīm šajā ziņā, arī Eiropas Savienībā, jo pagājušā gadā veiktais pētījums ierindoja Latviju augšgalā. Mums ir no 32-39 % sieviešu, kas cieš no vardarbības ģimenē,” norāda centra Marta vadītāja Iluta Lāce.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tai pat laikā vīrieši, kuri cieš no vardarbības ir tikai daži procenti.

Resursu centrā Marta gada laikā pēc palīdzības vēršas aptuveni 400 sievietes.

Latvijā pagājušā gada martā tika grozīts civillikums, kas paredz upuru pagaidu aizsardzību no varmākas. Deviņu mēnešu laikā policija pieņēmusi lēmumu varmāku nošķirt no upura 77 gadījumos.

Vairāk skaties pievienotajā video!

2 komentāri

TOP komentāri

 • Liepaja
  0

  Liepaja

  Piekritu! Un ja sieviete aizstavoties nejausi nogalina savu paridaritaju, tad vinu ieliek cietuma-par to ka aizstavejas...laikam bij jalauj sevi klapet, jeb nosist ar laiku! Kur logjika?

  27.01.2015 09:39

 • Ļena
  0

  Ļena

  Tāpēc ,ka lielai daļai no gļēvajiem Lv vīriešiem nekas cits neceļas...savu spēku var izlikt tikai uz fiziski vājāko dzimumu-sievieti...

  25.01.2015 15:55

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas