ES valstu vidū no vardarbības visvairāk cieš tieši Latvijas sievietes

2 komentāri

Tev noteikti jāizlasa

Eiropas Savienības (ES) pētījums liecina, ka aptuveni 13 miljoni sieviešu gada laikā piedzīvojušas fizisku vardarbību, tajā pašā laikā 3,7 miljoni sieviešu cietušas no seksuālās vardarbības.

”Latvijas ir viena no Top valstīm šajā ziņā, arī Eiropas Savienībā, jo pagājušā gadā veiktais pētījums ierindoja Latviju augšgalā. Mums ir no 32-39 % sieviešu, kas cieš no vardarbības ģimenē,” norāda centra Marta vadītāja Iluta Lāce.

Tai pat laikā vīrieši, kuri cieš no vardarbības ir tikai daži procenti.

Resursu centrā Marta gada laikā pēc palīdzības vēršas aptuveni 400 sievietes.

Latvijā pagājušā gada martā tika grozīts civillikums, kas paredz upuru pagaidu aizsardzību no varmākas. Deviņu mēnešu laikā policija pieņēmusi lēmumu varmāku nošķirt no upura 77 gadījumos.

Vairāk skaties pievienotajā video!

2 komentāri

TOP komentāri

 • Liepaja
  0

  Liepaja

  Piekritu! Un ja sieviete aizstavoties nejausi nogalina savu paridaritaju, tad vinu ieliek cietuma-par to ka aizstavejas...laikam bij jalauj sevi klapet, jeb nosist ar laiku! Kur logjika?

  27.01.2015 09:39

 • Ļena
  0

  Ļena

  Tāpēc ,ka lielai daļai no gļēvajiem Lv vīriešiem nekas cits neceļas...savu spēku var izlikt tikai uz fiziski vājāko dzimumu-sievieti...

  25.01.2015 15:55

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas