ES valstu aizsardzības ministri vienojas mainīt novecojušo drošības stratēģiju

0 komentāri

Par spīti tam, ka Krievijas agresīvās rīcības un arī islāma radikāļu uzbrukumu dēļ Eiropā būtiski mainījusies drošības situācija, Eiropas Savienības aizsardzības stratēģija nav mainīta 11 gadus. Rīgā, noslēdzoties Eiropas Savienības aizsardzības ministru sanāksmei, amatpersonas vienojušās pieņemt jaunu drošības stratēģiju, lai tā atbilstu patiesajai situācijai. 

Lai gan Eiropas Savienības drošības stratēģija nav mainīta kopš 2003. gada, diskusijas par to, kā tā uzlabojama, sāktas tikai tagad – 11 gadus vēlāk, kad atsevišķu aizsardzības ministru vērtējumā Krievija Eiropai rada reālus draudus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lielbritānijas aizsardzības ministrs Maikls Falons nupat britu presē sacījis, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins rada “ļoti reālas un esošas briesmas” Baltijas valstīm, kur Krievija varētu izmantot līdzīgu taktiku kā Ukrainā. Krievijas rīcība, viņaprāt, vairs nav vērtējama, kā jauns Aukstais karš, jo tas jau kļūst “diezgan silts”.

Lai atbildētu uz mūsdienu draudiem, Eiropas Savienības aizsardzības ministri šodien Rīgā vienojušies papildināt Eiropas drošības stratēģiju.

Kā atzīst sanāksmes dalībnieki, stratēģijā jāaktualizē arī rīcība informatīvā kara apstākļos, ko īsteno gan Krievija, gan islāma radikāļi.

Pirms 11 gadiem arī netika izmantota tā saukto “zaļo cilvēciņu” taktika. Tagad tā kļuvusi par hibrīdkara galveno elementu, bet Eiropas valstīm nav plāna, kā reaģēt uz šādiem draudiem.

Par priekšlikumiem, ko sagatavos aizsardzības ministri 28 dalībvalstu līderi vasarā plāno uzsākt plašas diskusijas. Viedokļu saskaņošana Briselē nav vienkāršs process, līdz ar to diezgan droši var prognozēt, ka tuvākajā nākotnē Eiropas Savienība vēl nebūs apstiprinājusi vienotu pasākumu plānu, kā rīkoties 21. gadsimta kara apstākļos.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas