ES sniegs 125 miljonu vērtu palīdzību Krievijas embargo skartajiem uzņēmējiem

0 komentāri

Eiropas Komisija (EK) pirmdien, 18.augusta paziņoja par ārkārtas palīdzības pasākumiem augļu un dārzeņu audzētājiem, kas cietuši Krievijas noteiktā embargo dēļ.

Palīdzības pasākumi, kuru kopējā vērtība ir 125 miljoni eiro, attiecas uz tomātiem, kāpostiem, ziedkāpostiem, burkāniem, gurķiem, papriku, āboliem bumbieriem, ogām, sēnēm, vīnogām un kivi.  Pašlaik tieši šiem produktiem ir aktīva sezona, bet uzglabāšanas iespēju lielākajai daļai no tiem nav.

ES norāda, ka ņemot vērā šī brīža tirgus situāciju pēc Krievijas noteiktā embargo ES lauksaimniecības produkcijas importam, tiek ieviesti  vienotās lauksaimniecības politikas ārkārtas pasākumi. Visi aplūkoto produktu ražotāji – neatkarīgi no tā, vai viņi ir vai nav apvienojušies ražotāju organizācijās – būs tiesīgi īstenot tirgus atbalsta pasākumus, ja uzskatīs tos par piemērotiem.

Tirgus atbalsta pasākumi sniegs iedarbīgu atbalstu ražotājiem iekšējā tirgū samaksātajai cenai, palīdzēs tirgum pielāgoties un veicinās efektīvu izdevumu politiku.

Ārkārtas pasākumi ietver ietver kompensāciju par ražas nenovākšanu un nenogatavojušās produkcijas novākšanu. Finanšu palīdzība spēkā būs līdz novembra beigām.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas