Es bēgu, jo vienkārši vēlos dzīvot, stāsta Latvijā dzīvojošs sīrietis

2 komentāri

Atgrūžot vai neintegrējot Tuvo Austrumu bēgļus, pastāv risks, ka šī kopiena norobežosies un nekad Latviju nemīlēs. Šī atziņa izskanēja šodien Arābu kultūras centrā notiekošajā diskusijā par to, cik Latvija gatava 250 bēgļu uzņemšanai. 

Mohameds un Džordžs ir sīrieši. Viņu stāsts gan ir atšķirīgs no vairuma tautiešu. Eiropas Savienībā (ES) viņi nokļuva nevis bēgot pāri Vidusjūrai, bet gan nelegāli šķērsojot Krievijas-Latvijas robežu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Abi studēja Maskavā, bet Sīrijas vēstniecībā uzzinājuši, ka draud iesaukšana armijā. Krist pilsoņu karā viņi nevēlējās.

Mohameds al Mohameds

Es bēgu no Sīrijas, jo vēlos dzīvot. Nevis dzīvot labāk, bet vienkārši dzīvot. Šobrīd Latvija mums šo iespēju sniedz.

Ikdienā abi sīrieši uzturas patvēruma meklētāju centrā Mucenieki. Aptuveni pēc diviem mēnešiem būs zināms, vai pieprasījums palikt Latvijā tiks apmierināts. Vismaz vārdos viņi pauž vēlmi šeit palikt, iemācīties valodu, strādāt.

Arābu kultūras centra rīkotajā diskusijā tika pausts, ka, visticamāk, tieši sīrieši būs lielākā daļa no Latvijā uzņemamajiem bēgļiem, un jādara viss, lai viņu apņēmība būtu tāda pati.

Vairāk skaties pievienotajā video!

2 komentāri

TOP komentāri

  • doremi
    +2

    doremi

    nu ja ir tik inteligenti ka iemacās valodu ka sie abi vīri ,tad cepuri nost .......lai strādā ,tikai kur ??? ja mūsu pasu cilvēkam te darba nav

    24.08.2015 21:06

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas