EP deputāti aicina Latviju tikt galā ar savām problēmām, pirms ķerties risināt ES problēmas

1 komentārs

Vai Latvijas prezidentūra Eiropas Savienībā būs sekmīga? Asās debatēs vairāku stundu garumā, kurās netrūka ne uzslavu, ne kritikas,  par to šodien Strasbūrā diskutēja Eiropas Parlamenta deputāti. 

Saskaņā ar tradīciju, sākoties prezidentūrai, eiroparlamentārieši debatē par tās prioritātēm. Sēdi, pustukšā zālē, atklāja premjerministre Laimdota Straujuma. Viņa sacīja, ka Latvijas plānotos darbus vislabāk raksturo prezidentūras logo attēlotais dzirnakmens.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Deputāti izteica savus priekšlikumus, kam šajā pusgadā būtu jāveltī galvenā uzmanība, liekot lietā arī uzskates līdzekļus.

Viedoklis par Latvijas izvirzīto darba plānu tika pausts emocionālās debatēs, jo tas tiek vērtēts ļoti pretrunīgi.

”Prezidentūra ir sākusies labi. Uzskatu, ka ir izvēlētas pareizās prioritātes. Centrā ir jābūt iedzīvotājiem un jūs to arī darāt. Tas ir pats svarīgākais akcents. Eiropu tagad vada Latvija un uzskatu, ka Eiropa ir labās rokās,” norādīja EP deputāts Manfrēds Vēbers.

Savukārt EP deputāts Mats Karti norādīja, ka ir vīlies, ka Latvijas prezidentūras darba programma nepiedāvā nekādu alternatīvu taupības politikai, ko visas Eiropas institūcijas ir piekopušas pārāk ilgi.

Tikpat atšķirīgs ir eiroparlamentāriešu vērtējums, vai Latvija var būt paraugs pārējai Eiropas Savienībai.

”Jūs joprojām esat ceturtā nabadzīgākā valsts Eiropas Savienībā. Jūs esat zaudējuši 20 % no saviem iedzīvotājiem, kopš 1992. gada. Baltijas valstīs tagad ir visstraujākā depopulācija visā pasaulē. Vispirms tieciet galā ar problēmām savās mājās, pirms ķeraties klāt nogurušās un novecojušās Eiropas Savienības problēmām,” tik asu kritiku Latvijai veltīja EP deputāts Pols Natels.

Šīsdienas sēde arī atklāja, cik diametrāli pretējs ir deputātu viedoklis par to, kā prezidentūras laikā jāveido attiecības ar Krieviju.

Debates gandrīz trīs stundu garumā, Straujuma noslēdza atspēkojot Latvijai veltīto kritiku un pateicoties par eiroparlamentāriešu viedokļu apmaiņu.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Zvaigžņu vilks
    0

    Zvaigžņu vilks

    Pilnīgi pareizi !

    14.01.2015 20:40

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas