EP deputāte aicina skaidrot Valsts prezidenta homofobiskos izteikumus

1 komentārs

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte no Nīderlandes Sofija Intvelda iesniegusi jautājumu Eiropas Savienības (ES) Padomei, prasot skaidrot Valsts prezidenta Andra Bērziņa “homofobiskos izteikumus” intervijā laikrakstam Neatkarīgā rīta avīze.

Bērziņš intervijā laikrakstam decembra vidū norādīja, ka cilvēku seksuālā orientācija nav publiski jāreklamē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Es agrāk nenovērtēju visas šīs sistēmas spēku un ietekmi,” sacījis politiķis, tomēr aicinot nevērsties pret seksuālajām minoritātēm, jo, “izrādot nepatiku, mēs viņus tikai atbalstīsim. Viņi teiks: redz, kā mums uzbrūk, nāciet mūs aizstāvēt”.

“Katrs cilvēks pats izvēlas savu dzīves ceļu, un katram arī jāatbild par savu izvēli. Bet šī izvēle nav jāuzspiež pārējiem, un katrā gadījumā tā nav publiski jāreklamē. Šāds ceļš ved uz nekurieni,” teicis Bērziņš.

Intvelda sociālā tīkla Twitter publiskotajā vēstulē, kura datēta ar 5.janvāri, vaicājusi, vai prezidents atsauks savus izteikumus un publiski apliecinās, ka visiem Eiropas iedzīvotājiem ir vienādas tiesības. Tāpat deputāte jautājusi, vai Latvija kā prezidējošā valsts ES Padomē virzīs pretdiskriminācijas direktīvas izskatīšanu.

EP deputāte pauda viedokli, ka Latvijas valdībai vajadzētu distancēties no prezidenta izteikumiem un nākt klajā ar paziņojumu, ka Latvijā tiek ievērotas minoritāšu tiesības.

“Es nezinu, vai tāds bija prezidenta mērķis, taču šādi izteikumi tikai palielinās interesi par Rīgā gaidāmo Eiropraidu. Pasākumi, kuros piedalās tūkstošiem cilvēku, ir ne tikai apsveicami, bet tie arī uzlabo valsts ekonomiku,” sacīja Intvelda.

Prezidenta preses padomniece Līga Krapāne, vaicāta, vai Bērziņš atsauks sevis teikto, norādīja, ka “prezidenta viedoklis intervijā ir noformulēts precīzi un korekti”. “Prezidents savu viedokli nav mainījis,” rezumēja Krapāne.

Intvelda jau iepriekš nosodījusi Romas katoļu garīdzniekus Latvijā par likumu un cilvēktiesību neievērošanu.

Kā ziņots, šā gada rudenī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) publiski paziņoja par savu netradicionālo seksuālo orientāciju, tādējādi rosinot sabiedrībā diskusijas gan par homoseksuālismu, gan partnerattiecību tiesisko regulējumu.

1 komentārs

TOP komentāri

  • beka
    0

    beka

    man vienalga kā katrs un no kā uzbudinās sasniedzot orgasmu. tomēr es nevēlos ka tiek reklamētas un slavētas vērtības, kas ved tautu iznicībā un aizina uz izvirtību - piemēram geju praids ir sexa slavināšana, ģenitāliju izrādīšana un viss pārējais kam vieta tomēr būtu klubos nevis uz ielas. pie kam pavērojot šos gājienus uzvaru svin nevis morāles vērtības bet ķermeņa apmierināšanas iespējas. un ko man tagad darīt ar rimšēviču? skaidrs, ja būš iespēja es balsošu pret viņu, jo man neinteresēja ar ko kopā viņš sekso un mīlējas, tomēr tagad kad viņš par to mani informēja - nez kādēļ gan? es taču viņu neinformēju par manu patiku pret sadistiskiem mīlas priekiem? vai sevis apmierināšanas formām? - redzu ka viņš ir aizrāvies ar reklāmu, paša seksa reklāmu, kundziņam acīmredzot vairs nebūs laika nodarboties ar darbu, jo tagad tak jāreklamējas ka viņš ir ar ko savādāks... kaut gan es ar esmu savādāka, tik nez kāpēc neskrienu ar plakātiņu rokās visiem par to blamējot.....

    08.01.2015 15:53

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas