Ēnu dienā rekordliels skolēnu skaits; Ralfu Eilandu gribējuši “ēnot” 148 skolēni

0 komentāri
Ēnu dienā rekordliels skolēnu skaits; Ralfu Eilandu gribējuši “ēnot” 148 skolēni
FOTO: LETA

Tev noteikti jāizlasa

Šī ir tā diena, kad skolēni pavisam oficiāli var “bastot” stundas. Visā Latvijā notiek lielu popularitāti iemantojusī Ēnu diena. Un šoreiz savas iespējamās nākotnes profesijas pārstāvjus ēnoja rekordliels skolēnu skaits – vairāk nekā 22 tūkstoši.

Šogad palielināts arī iesaistīto uzņēmumu skaits sasniedzot 700. Visliekākā popularitāte ir slimnīcu darbībai, aviācijas nozarei, finanšu tirgum. Bērniem ir liela interese par valsts pārvaldes vakancēm un politiķu darbu. Palielinājusies arī skolēnu interese par eksaktajām profesijām.

Valdības sēžu zālē ministru krēslos sēdās skolēni, bet premjeres vietā valdības galda galā – pat trīs skolnieces. Improvizētajā Ministru kabineta sēdē bērni diskutēja par jauniešu bezdarba mazināšanu un izglītības nākotni.

Pēc improvizētās valdības sēdes bariņš skolēnu steidzās uz preses konferenču telpu, kur premjere Laimdota Straujuma informēja medijus par savas otrās valdības 100 dienās paveikto. Viņas teiktajā uzmanīgi klausījās arī Straujumas “ēnas” – Jūrmalas sākumskolas skolnieces. Viņas pauda sajūsmu, ka premjere viņām atļāvusi sevi “ēnot”.

Ēnu dienas organizatori akcentēja, ka sešu gadu laikā skolēnu interesi par savas nākotnes profesijas pārstāvju ēnošanu ir augusi teju piecas reizes, un šogad dalībnieku skaits pārsniedz 22 tūkstošus. Vislielākā piekrišana ir aviācijai, slimnīcām, finanšu institūcijām un valsts pārvaldei. Taču individuāli izcēlies dziedātājs Ralfs Eilands, kuru “ēnot” oficiāli pieteicās 148 skolēni.

Pamazām populārākas kļūst arī eksaktās profesijas.

Rekordliels šogad bija arī Ēnu dienā iesaistīto uzņēmumu skaits sasniedzot 700.

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas