EM: Latvijai ir jauns eksporta tirgus – Ķīna; gaida iniciatīvu no ražotājiem

0 komentāri
EM: Latvijai ir jauns eksporta tirgus – Ķīna; gaida iniciatīvu no ražotājiem
FOTO: LETA

Saistībā ar Krievijas embargo pārtikas preču ražotājiem ir rasta iespēja eksportēt preci uz Ķīnu, savukārt produkcijas apjoms būs atkarīgs no ražotāju spējas konkurēt ar savas preces kvalitāti pārsātinātajā Āzijas tirgū, šodien Ekonomikas ministrijā (EM) notikušajā pasākumā žurnālistiem atzina ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP/V).

Latvija ir pirmā no Baltijas valstīm, kur piena pārstrādātajiem ir dota iespēja eksportēt savu produkciju uz Ķīnas tirgu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Ķīnas tirgus, neapšaubāmi, ir viens no prioritārajiem un perspektīvajiem tirgiem, kuru ir vērts aplūkot mūsu ražotājiem un kur no Ekonomikas ministrijas puses būs atbalsts un palīdzība kontaktu dibināšanā,” šodien preses konferencē norādīja ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

“Krievijas aizlieguma dēļ veidojas piena pārprodukcija visā Eiropas Savienībā, kas ietekmē cenas, līdz ar to fokusējamies uz tirgiem, kur varētu preci realizēt. Piensaimniecības jomā iezīmēti trīs tirgi – Ķīna, Baltkrievija un Kazahstāna. Latvija būs pirmā Baltijas valsts, kam būs sertifikācija piena produktu eksportam uz šo valsti. Ķīnas inspektori jau ir bijuši Latvijā, vēl viena vizīte gaidāma tuvākajā laikā, tālāk viss atkarīgs no pašu uzņēmēju iniciatīvas un vēlmes saņemt Ķīnas tirgum nepieciešamo sertifikātu,” sacīja ministrs.

Viņš atturējās precizēt potenciālos eksporta apjomus, bet atzina, ka “1,39 miljardu iedzīvotāju valsts ir ar neaprakstāmu pārtikas patēriņa potenciālu”.

Ķīnas puse jau ir veikusi pārbaudes vairākos Latvijas uzņēmumos – piena pārstrādes uzņēmumos, piemēram, AS ”Rīga piena kombināts; kā arī gaļas pārstrādes uzņēmumos, piemēram, SIA ”Viesuļi” , SIA ”Biomeat”, SIA ”Cēsu miesnieks”, SIA ”Mikaitas”, SIA ”Kurzemes gaļsaimnieks”.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas