Elektroniskās aproces Latvijā uzliktas pieciem pirms termiņa atbrīvotiem noziedzniekiem

0 komentāri

Kad ir iespēja izvēlēties – elektroniska aproce, kas skaļi pīkst, tiklīdz izej no dzīvokļa, vai arī divi gadi aiz restēm – retais izvēlēsies cietumu. Tāpēc kopš Latvijā šovasar ieviesa elektroniskās uzraudzības aproces, jau gandrīz simts cietumnieku pieteikušies šai iespējai.

Pagaidām tās gan uzliktas tikai pieciem cilvēkiem, tomēr ieviesēji sola, ka tas palīdzēs samazināt recidīvismu starp noziedzniekiem.

Elektroniskās aproces, ar kurām no jūlija tiek uzraudzīti pirms termiņa atbrīvotie noziedznieki, darbojas visnotaļ vienkārši. Aproce tiek uzlikta uz noziedznieka kājas, no kurienes raida signālu uz viņa dzīvoklī uzstādīto datu saņēmēju. Ja cilvēks iziet no telpām, kurās drīkst uzturēties, vai aproci noņem, ierīce uzreiz pārraida signālu uz probācijas dienesta centrāli.

Aproces kā alternatīva cietumsodam tiek piedāvātas tikai tādiem noziedzniekiem, kuri nav varmākas un rada mazu risku apkārtējiem. Pagaidām tādas piešķirtas tikai pieciem noziedzniekiem, bet par vēl 20 tiesa lems šomēnes.

Valstij tas ir izdevīgi, jo elektroniskā uzraudzība izmaksā divreiz mazāk nekā uzturēšanās cietumā. Turklāt pētījumi apliecina, ka cilvēki pēc elektroniskās uzraudzības iziešanas jaunus noziegumus pastrādā retāk, nekā tie, kuri vienkārši atsēdējuši laiku cietumā. Uz aproču nēsāšanu pieteikušies jau 80 ieslodzītie, un jauni iesniegumi tiek saņemti katru dienu.

Tieslietu ministrija pagaidām ir iepirkusi divus simtus elektroniskās uzraudzības aproču.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas