Eksperti lēš, ka mēģinājums tikt pie jauniem vilcieniem būs neveiksmīgs

0 komentāri

Jauniem elektrovilcieniem Latvijā jāparādās jau pēc gada, tomēr iepirkums to iegādei joprojām nav izsludināts, nav arī skaidrs, par kādu naudu jaunos vilcienus pirkt. Satiksmes ministrija no Pasažieru vilciena vadības joprojām gaida finansējuma plānu. Eksperti tikmēr pauž bažas, ka arī šoreiz mēģinājums tikt pie jauniem vilcieniem būs neveiksmīgs.

Par to, ka nauda jaunajiem vilcieniem joprojām nav atrasta, šodien vēstīja laikraksts Diena, tostarp uzsverot, ka Pasažieru vilciena vadība, aizbildinoties ar laika trūkumu, par šo jautājumu runāt izvairās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Arī TV3 Ziņām Pasažieru vilciena vadītāja Andra Lubāna komentāru iegūt neizdevās. Tikmēr to, ka skaidrības par jauno vilcienu finansējumu nav, apstiprina Satiksmes ministrs.

Laika iepirkuma izsludināšanai vairs nav daudz. Daudziem vecajiem vilcieniem šogad beigsies ekspluatācijas termiņš. Lai jaunie vilcieni uz sliedēm varētu nonākt jau nākamgad, iepirkuma izsludināšanas pēdējais termiņš ir maija beigas.

Pēc satiksmes ministra teiktā, darījuma finansēšanai būs jāiztiek ar pasažieru vilciena iekšējām rezervēm, nedz Eiropas nauda, nedz budžeta līdzekļi vilcienu iegādei nav paredzēti.

Uz Pasažieru vilciena iespējām atrast naudu gan skeptiski raugās eksperti, kas uzskata, ka uzņēmuma valdei dotais uzdevums ir nereāls. 

Vienlaikus Tālis Linkaits norāda, ka par spīti tam, ka veco vilcienu resursi iet uz beigām, tos vēl var izmantot, tas gan novedīs pie tā, ka Latvija būs viena no retajām valstīm, kurā pa sliedēm braukā muzeja eksponāti.

Atgādinām, ka Latvijā jaunu vilcienu iepirkšana izvērsusies par neveiksmju sēriju vairāku gadu garumā, pazaudējot gan Eiropas Savienības līdzfinansējumu, gan graujot valsts reputāciju.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas