Eksperti atzīst, ka prezidenta runas dotības manāmi uzlabojušās

0 komentāri

Varbūt mazliet drūma, bet pašreizējai situācijai atbilstoša. Tā eksperti vērtē Valsts prezidenta Andra Bērziņa 18. novembra uzrunu pie Brīvības pieminekļa. Prezidents teicis stingrus vārdus par Zolitūdes traģēdijas cēloņiem, taču bijis diplomātisks, runājot par Krievijas-Ukrainas konfliktu.

Varbūt mazāk svinīga, bet vairāk pārdomas rosinoša un ar klusuma brīdi vidū – tāda šogad bija Valsts prezidenta uzruna 18. novembrī. Tas arī saprotami, jo neatkarības svētki notika Zolitūdes traģēdijas pirmās gadadienas priekšvakarā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Es domāju, ka tas bija tas, ko arī sagaidīja. Viņš bija ļoti stingrs un ass savos izteikumos. Par atbildībām, par to pašu alkatību, un viss. Kas liek domāt, ka tā bija mazāk kā svētku runa, bet jau vairāk kā ievadruna šiem piemiņas pasākumiem,” tā prezidenta runu raksturo politologs Filips Rajevskis.

Tomēr eksperti ievērojuši arī to, ka mazāk stingrs Andris Bērziņš bija, runājot par starptautisko situāciju. Prezidents norādījis uz konfliktiem pasaulē un Eiropā, taču izvairījies no Krievijas un Ukrainas nosaukumu lietošanas.

“Krievija un Ukraina runā netika minētas, nu, es to izskaidrotu ar prezidenta tādu ļoti stingro atbalstu Vācijas kancleres Angelas Merkeles izvēlētajam kursam attiecībās ar Krieviju,” norāda politologs Ojārs Skudra.

Tieši aicinājums būt iekšēji vienotiem, akcentējot Latvijas tautas kopību un apelējot pie dzimtenes un brīvības mīlestības, bijis motīvs, kas caurvija Andra Bērziņa runu. Kopumā tā bijusi pietiekami veiksmīga.

Turklāt eksperti atzīst, ka lai gan prezidenta runas dotības joprojām nav ideālas, tās tomēr manāmi uzlabojušās.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas