Eksotiskākie bērnu vārdi šogad – Prezidents, Tautmīlis, Kastanis, Ripa un Minka

1 komentārs

Mode šogad nav daudz mainījusies – jaunie vecāki visbiežāk saviem bērniem devuši vārdus Roberts un Sofija. Šie vārdi bija populārākie arī pērn un vēl vairākus gadus iepriekš.

Interesanti, ka tagad, pēc daudzu gadu pārtraukuma vārdu top desmitniekā atgriezies arī Jānis. Vienlaikus, reģistrēti arī tādi personvārdi kā Afrikants, Tautmīlis, Prezidents un Kastanis.

Iedzīvotāju reģistra dati liecina, ka šogad līdz 4. decembrim 251 reizi vecāki savu puiku nosaukuši par Robertu. Tālāk Top pieciniekā seko Daniels, Aleksandrs, Markuss un Gustavs.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, Daniels un Aleksandrs Top 5 – niekā ir jaunpienācēji, nobīdot uz zemākām pozīcijā Artjomu un Ralfu.

Interesanti, ka pēc vairāk nekā desmit gadu pārtraukuma vārds Jānis strauji audzē popularitāti. Un šogad jau pakāpies uz astoto pozīciju.

Meiteņu topā izmaiņu ir mazāk. Šogad tāpat kā pērn populārākais vārds ir Sofija, tad seko Alise, Emīlija, Marta un Viktorija. Salīdzinot ar pagājušo gadu Top piecnieka jaunpienācēja ir tikai Viktorija, uz vienu vietu zemāk nospiežot Annu.

Saskaņā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem, Latvijā tiek reģistrēti arī jauni un pat eksotiski personvārdi. Valstī pašlaik ir viens Pirāts, viens Prezidents, viens Afrikants, Tautmīlis, Kastanis, Ozols Divas meitenes nosauktas par Tagadni, divas Ripas, viena Minka un Idelia.

Pēdējos gadus palielinās arī to jaundzimušo skaits, kuriem dod mūsu valstij pavisam neraksturīgus austrumnieciskus vārdus. Daži pat it grūti izrunājumi – piemēram, Ākuibs Mohameds Ismails, Abišeks Jeiskumārs.

Iepriekš ir bijuši gadījumi, kad Latvijas oficiālās iestādēs pat atsakās reģistrēt jaundzimušo ar vecāku dotu vārdu. Tikmēr Baybycenter.com ir izpētījis, kuri vārdi pasaulē šogad ir bijuši populārākie.

Aptaujājot 340 tūkstošus vecāku visā pasaulē, portāls secinājis, ka jaundzimušās meitenes visbiežāk ir nosauktas par Sofijām. Bet zēniem visbiežāk dots vārds Džeksons.

1 komentārs

TOP komentāri

  • ES
    0

    ES

    Originalitāte jau ir laba lieta, bet šaubos, vai Prezidents vai Minka pēc gadiem teiks par to paldies.

    31.12.2015 12:55

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas