Ekonomikas ministrs sola panākt Uber un Taxify pakalpojumu legalizāciju

0 komentāri

Iespējams, drīzumā arī pie mums gaidāms apvērsums taksometru biznesā. Ekonomikas ministrija gatavojas tam, lai Latvijā legalizētu pasaulē strauju popularitāti ieguvušo kopbraukšanas pakalpojumu biznesu. Piemēram, kopbraukšanas rīks Uber ļauj brīvajā laikā, pārvadājot pasažierus, piepelnīties ikvienam šoferim. Šis bizness jau legalizēts Lietuvā un Igaunijā.

Kopbraukšanas pakalpojuma pionieri Uber izdomāja start-up uzņēmums ASV 2009. gadā, un kopš tā laika produkts guvis pamatīgu popularitāti.

Ideja ir vienkārša – jebkurš auto īpašnieks, kas vēlas brīvajā laikā piepelnīties, vedot pasažierus, lejupielādē mobilā telefona aplikāciju. Ar tās palīdzību tuvumā esošs klients var šoferi atrast un kopīgi veikt maršrutu. Tiek taupīti resursi, šāds pakalpojums parasti ir lētāks, nekā braucot ar taksometru – tā arī galvenā panākumu atslēga.

Pret to gan kategoriski iebilst taksometru firmas, un daudzviet pasaulē notikuši protesti un pat vardarbīgas sadursmes. Tomēr tas netraucē tīklam izplesties, un ekonomikas ministrs uzņēmies patronāžu šā biznesa legalizācijai Latvijā.

Latvijā jau darbojas starptautiskā uzņēmuma Taxify filiāle, kas mēģināja paklusām iedarbināt kopbraukšanas pakalpojumu. Taču drīz tā bija spiesta oficiāli atteikties no sadarbības ar privātajiem šoferiem, jo vairākiem autovadītājiem Finanšu policija atņēma automašīnas.

Tāpat arī buksē sarunas ar Satiksmes ministriju. Ašeradens atzīst, ka politiskais klimats modernās biznesa nišas legalizēšanai nav pārāk labvēlīgs, bet izlikties, ka šāds bizness neeksistē, ir muļķīgi.

Latvijā ieradies Uber Baltijas valstu pārstāvis, ar kuru ministrs parakstīja sapratnes memorandu. Latvija ir pēdējā Baltijas valsts, kurās kopbraukšana ir ārpus likuma.

Kad Uber varētu ienākt Latvijā, pagaidām nav zināms. Tāpat ministrija vēl nenojauš, kā nošķirt kopbraukšanu no taksometru biznesa, lai neciestu ne viens, ne otrs. Iespējams, ka kopbraukšanai tiks uzlikti dažādi limiti, piemēram, stundu skaits, cik dienā šoferis drīkst vadāt maksas pasažierus.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas