Ecolines starptautiskajos reisos šmaucas ar biļetēm, vēsta Latvijas Avīze

0 komentāri
Ecolines starptautiskajos reisos šmaucas ar biļetēm, vēsta Latvijas Avīze
FOTO: LETA

Starptautiskais pasažieru pārvadātājs Ecolines starptautiskajos reisos šmaucas ar biļetēm un neievēro pārvadāšanas noteikumus, šodien raksta laikraksts Latvijas Avīze (LA). Žurnālists par to pārliecinājies pats, 13. martā atgriežoties no komandējuma Pērnavā ar pēdējo reisu uz Rīgu.

Autobusam uz Rīgu atejot pirms noteiktā laika, šoferis gan paņēmis naudu – 11 eiro –, tomēr biļeti vai citu maksājumu apliecinošu dokumentu nav iedevis. Pēc žurnālista atgādinājuma saņemts skaidrojumu krievu valodā: “Mums ir sabojājies kases aparāts. Dodieties, lūdzu, tālāk salonā.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Arī autobusā žurnālists novērojis vairākus pārvadāšanas noteikumu pārkāpumus. Vairāki pasažieri, tostarp arī otrais šoferis, gulējis, ar kājām aizšķērsojot eju starp sēdekļiem, kāda dāma kājas bija uzlikusi uz priekšējā sēdekļa un veda autobusā arī kaķi. Iepriekš nosauktie ir starptautisko standartu, kurus savā mājas vietnē uzskaitījis arī Ecolines, pārkāpumi, norāda LA. Rīgā autobuss ieradies pārdesmit minūšu pirms grafika. Kolēģis, kas regulāri ar šo autobusu sagaida Rīgā no Tallinas savu radinieku, skaidrojis, ka šāds brauciena grafiks Ecolines ir ierasts.

Lai gan uzņēmums savā mājaslapā lepojas, ka tā veiksmes stāsta pamatā ir “atbildības sajūta par pasažieriem”, tomēr pēc atgriešanās neskaitāmas reizes zvanot starptautiskajam pasažieru pārvadātājam un sūtot elektroniskā pasta vēstules ar aicinājumu apstiprināt braukšanu autobusā, izskatīt sūdzību (redakcijas grāmatvedībā ir jānodod komandējuma braucienu apliecinoši dokumenti), nu jau gandrīz četras nedēļas žurnālists ir saņēmis dažādas atrunas. Piemēram, “atbildīgais cilvēks atrodas ārzemēs”. Vai – “saņemsit atbildi 30 dienu laikā”.

Valsts ieņēmumu dienesta sabiedrisko attiecību daļas galvenā speciāliste Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa LA apstiprinājusi – Ministru kabineta noteikumu Nr. 282 Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība 32., 54. un 71.7. apakšpunkts nosaka, ka, saņemot samaksu par pārvadājumu starptautiskajā pasažieru pārvadājumu transportlīdzeklī, ir jāizsniedz kases čeks vai šo noteikumu noteiktajos gadījumos – cits samaksu apliecinošs dokuments. Šo noteikumu 40.punktā ir noteikts, ka tajā laikposmā, kamēr nedarbojas pasažieru un to bagāžas biļešu pārdošanai lietots kases aparāts vai kases sistēma, lietotājs atbilstoši pasažieru pārvadājumus reglamentējošajos normatīvajos aktos noteiktajai kārtībai noformē un izsniedz darījuma partnerim biļeti.

Par noteikumu pārkāpumiem, neizsniedzot darījumu apliecinošo dokumentu, personas tiek sauktas pie administratīvās atbildības saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas