”Dzīvības lidojuma” melnie stārķi mērķtiecīgi dodas uz Āfriku

0 komentāri

Latvijas melnie stārķi turpina savu migrācijas ceļu – stārķu meitene Lote mērķtiecīgi dodas Āfrikas virzienā, Kate jau pietuvojusies Sīrijas robežai. Skumjas vēstis pienākušas par melno stārķu meiteni Rozi – viņu, visticamāk, noslaktējis kāds plēsējs.

Stārķu meitene Lote no Jaunjelgavas ilgu laiku pavadīja Izraēlas zivju dīķos, taču, spriežot pēc raidītajā sniegtajām jaunākajām koordinātēm, Lote beidzot izlēmusi doties tālāk, un šobrīd viņa mērķtiecīgi dodas Āfrikas virzienā.

Savukārt Kate no Brocēnu novada pašlaik jau izlidojusi cauri visai Turcijai, un šobrīd atrodas pie Sīrijas robežas.

Nesteidzoties savu migrāciju turpina arī Laura no Kuldīgas. Pašlaik viņa turpina baroties Rumānijas ziemeļu daļā.

Mellene un Roze pašlaik atrodas Turcijā. Šeit arī skumja ziņa – pagājušajā nedēļā Rozes raidītājs kļuvis nekustīgs, tādēļ uz notikumu vietu, sekojot koordinātēm, devās ornitologs Māris Strazds, kurš arī atrada bojāgājušo Rozi. Ornitologi spriež, ka viņai klāt tikusi lapsa, un putns nav paspējis aizlidot no šā plēsēja. M. Strazdam izdevās atgūt raidītāju un lejupielādēt bojāgājušās Rozes datus.

Tā kā netālu no Rozes atradās arī cita stārķu meitene – Mellene, ornitologam izdevās šo reto putnu nofotografēt!

Foto: Māris Strazds, ornitologs

Foto: Māris Strazds, ornitologs

Projektā ”Dzīvības lidojums” dalību turpina vairs tikai četras melnās lidotājas. Sākotnēji projektā piedalījās astoņi stārķi, kas aprīkoti ar satelītraidītājiem, lai sekotu putnu ceļam uz ziemošanas vietām Āfrikā un atpakaļ. Daudzi no putniem diemžēl ir gājuši bojā.

Aplūko galeriju un uzzini, pa kādām trajektorijām pārvietojas melnie stārķi no Latvijas!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas