Dziesmu un deju svētku organizatori uzskata, ka svētku nedēļu var saukt par izdevušos

0 komentāri

Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koncertus šogad vērojuši 66 600 skatītāju, bet kopumā svētku laikā notikušos pasākumus apmeklējuši ap 200 000 cilvēku. Organizatori uzskata, ka kopumā svētku nedēļu var saukt par izdevušos.

Agra Bērziņa, XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izpilddirektore

Es varu droši teikt – svētki izdevās. 11. Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki atkal parādīja, cik krāšņi, cik krāsaini var būt Latvijas skolēni, cik daudzveidīgas mēs varam izveidot svētku programmas.

Tomēr ēnu pār svētkiem met bērnu veselības problēmas noslēguma koncerta ģenerālmēģinājuma laikā. Mediķi šodien skaidroja, ka tad noģībuši aptuveni 50 dalībnieku. Noslēguma koncerta mākslinieciskais vadītājs nepiekrīt, ka bērni mēģinājumos uz estrādes bijuši pārāk noslogoti un saļimuši tāpēc. Vienā dienā mēģinājumos nācies pavadīt ap septiņām stundām, taču bijuši arī pārtraukumi un pauzes.

Lai līdzīgas situācijas vairs neatkārtotos, tikšot veidota īpaša komisija, lai vērtētu bērnu slodzes samērīgumu, ēdienkartes saturu un tamlīdzīgi.

Atbildīgo amatpersonu skaidrojumi par bērnu veselības problēmu cēloņiem ir dažādi un pretrunīgi. Tikmēr Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, kuras ārsti aprūpēja ģībušos skolēnus, LNT Ziņām norādīja, ka galvenie bērnu saļimšanas iemesli bijuši divi – pirmkārt, emocionāls satraukums; otrkārt – ūdens trūkums organismā.

Labā ziņa ir tā, ka pašlaik visi svētku dalībnieki ir sveiki un veseli.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas