Dziesmu un deju svētku laikā slimnīcā nogādāti 156 bērni; pārsvarā konstatēta atūdeņošanās un trauksmes stāvoklis

1 komentārs

12. jūlijā ar koncertu Manā dziesmā tu… noslēdzās XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. To norises laikā no 6. līdz 12. jūlijam Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā tika nogādāti 156 bērni, no kuriem hospitalizēti 10.

Gandrīz puse – 71 dalībnieks – slimnīcā nonākuši saspringtākajās dienās, 11. un 12. jūlijā, kad notika ģenerālmēģinājums, noslēguma koncerts un Dziesmu un deju svētku  gājiens. 11. jūlija vakarā BKUS ieradās 46 pacienti, no kuriem seši tika hospitalizēti, bet visi jau nākamajā dienā izrakstīti no slimnīcas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kā atzīst slimnīcas mediķi, slimnīcā nogādātajiem pacientiem pārsvarā konstatēta dehidratācija un trauksmes stāvoklis. Medicīniskas indikācijas, lai saņemtu palīdzību, bija salīdzinoši nelielai pacientu daļai, lielākajā daļā gadījumu no 11. jūlija vakarā ievestajiem pacientiem konstatēts trauksmes stāvoklis, kas neprasīja atrašanos stacionārā, taču, tā kā daudzi bērni ieradušies no reģioniem un viņiem nebija iespējas atgūties mājas apstākļos, tika pieņemts lēmums tos nogādāt slimnīcā.

Mediķi akcentē, ka ļoti svarīgi ir nepārtraukti bērniem atgādināt par nepieciešamību uzņemt ūdeni daudzumā, kas ir vairāk nekā ikdienā ierasts. Būtiski ir neaizmirst regulāras un pilnvērtīgas ēdienreizes, kā arī naktsmieram veltīt vismaz 7-8 stundas.

Šādiem svētkiem ir jāgatavojas īpaši, un arī ģimenes ārstiem jāpārvērtē bērnu stāvoklis, jo ir ļoti iela iespēja, ka paaugstinātas fiziskas un emocionālas slodzes apstākļos var paasināties hroniskas saslimšanas.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Kristaps Zaļais
    0

    Kristaps Zaļais

    Tas norāda, ka šie svētki ir jāaizmirst un nav jāsvin

    13.07.2015 19:52

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas