Dziesmu un deju svētkos ēdinātājiem dienā jāgatavo 90 tūkstoši maltīšu

1 komentārs

Dziesmu un deju svētku nedēļā vienmēr aktuāls ir arī skolēnu ēdināšanas jautājums. Izrādās, ka dienā pavāriem jāsagatavo apmēram 90 tūkstoši porciju. Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori pārbaudes šajās ēdnīcās veic katru dienu.

Līdzīgi kā iepriekšējos Skolēnu dziesmu svētkos arī šogad ir vienotā ēdienkarte. Taču, lai ēdiens arī garšotu vienādi, visur pirmo reizi ir vienota tehnoloģiskā karte.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Katru rītu brokastīs tiek pasniegta kāda graudu putra; pusdienās ir zupa un otrais ēdiens. Šodien, piemēram, brokastīs paredzēti griķi ar cīsiņiem, siermaize un tēja, bet pusdienās būs borščs un sakņu sautējums. Vai dalībnieki ir apmierināti ar allaž jutīgo jautājumu.

Rīgas centra humanitārās vidusskolas virtuvē pavāri gaida uz pusdienām ierodamies dejotājus, un vienlaikus gatavo arī vakariņas citai grupai. Darbinieki nakšņo skolā, jo darba dienas vēlu beidzas un agri atkal sākas. Taču vēl pirms ēdieni ir pasniegti, tos pārbauda Pārtikas un veterinārā dienesta inspektori.

Svētku organizatori stāsta, ka visām svētku dienām izstrādāta vienota ēdienkarte un pirmo reizi pavāriem ir arī vienota tehnoloģiskā karte.

PVD no 4. jūlija sācis pastiprinātas pārbaudes ēdināšanas vietās. Līdz šim būtiski pārkāpumi nav atklāti.

Parasti vārīgie jautājumi bijuši ēdiena uzglabāšana neatbilstošā temperatūrā, taču PVD norāda, ka vismaz pēdējos divos Dziesmu un deju svētkos izdevies izvairīties no situācijas, ka kāds būtu saindējies ar pārtiku un ka situācija kopumā ir uzlabojusies.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Dalībnieks!
    0

    Dalībnieks!

    Mūsdienu deju lielkoncerta "Te mēs esam"dalībniekus Kīpsalā baroja drausmigi mazas porcijas,ka pat maziem bērniem nepietika,zupas bija kā buljons,makaronos bija mati un viss tika pasniegts plastmasa traukos!Ja vienā dienā griki bija pusdienās,tad nākamajā dienā atkal griki bija jau bija vakarińās!

    09.07.2015 09:27

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas