“Droni” apdraud pasažieru lidmašīnu drošību un ar to palīdzību Latvijā ieved kontrabandu

0 komentāri

Latvijas militārās un iekšlietu struktūras redz bezpilotu lidaparātus jeb “dronus” gan kā palīgrīku darbā, piemēram, dažādu likumpārkāpumu novērošanai no gaisa, gan arī kā būtisku apdraudējumu nacionālajai drošībai.

Šodien Saeimas deputāti kopā ar militārās un civilās aizsardzības ekspertiem lēma vienprātīgi, ka ir jāpaplašina ne tikai “dronu” lieguma zonu skaits, bet arī jāpalielina iestāžu loks, kam ļauts piespiedu kārtā nosēdināt vai notriekt lidaparātus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Saeimas aizsardzības un iekšlietu komisijas sēdē šodien bija liegts piedalīties žurnālistiem, jo Nacionālo bruņoto spēku vadība sniedza slepenu ziņojumu par, viņuprāt, satraucošu tendenci. Kā vēl nekad iepriekš, tieši šogad izteikti daudz spiegošanas “dronu” ir novēroti virs NATO militārajiem objektiem Latvijā.

Arī Valsts policija, robežsardze un ieslodzījumu vietu pārvalde aicināja steidzami tām likumā dot pilnvaras piespiedu kārtā nosēdināt vai notriekt “dronus”. Ar tiem pie cietumu logiem pievedot narkotikas, tāpat ar bezpilota lidaparātiem narkotikas un kontrabandas preces vispār ieved Latvijā.

Turklāt pastāv risks šādi transportēt arī radioaktīvās vielas. “Droni” apdraudot valsts drošību, jo ar tiem var veikt diversijas un pat teroraktus.

Tie ir arī kā nākotnes riski pasažieru lidmašīnām, kad “droni” ar sprāgstvielām pielidot klāt lidmašīnām. Jau šobrīd atsevišķi aparāti varot sasniegt divu kilometru augstumu. Civilās aviācijas aģentūra norāda – “droni” Latvijā reizi mēnesī radot bīstamas situācijas ar pietuvošanos pasažieru lidmašīnām.

Ja šobrīd šādi draudi reāli pastāvētu, tad tos novērst Latvijas drošības iestādes varētu nebūt īsti gatavas. Saeimas aizsardzības un iekšlietu komisijas sēdē šodien izskanēja – policijai nav tehnisko līdzekļu draudīgo “dronu” piespiedu nosēdināšanai vai notriekšanai.

Saeimas komisijā šodien minēts – šaujamierocis ar “dronu” savācējtīklu vai speciāls ķērājdrons, kas izšauj tīklu, maksā no 50 līdz 130 tūkstošiem eiro katrs.

Latvijas Tālvadības gaisa kuģu asociācija vērtē, – likuma grozījumi būtiski neierobežos “dronu” īpašniekus, ja vien tie apzināti neprovocēs drošības iestādes un drošības apdraudējumu.

Cik Latvijā vispār ir bezpilota lidaparātu, nav zināms, jo nav ieviests “dronu” reģistrs. Taču skaits noteikti palielinoties, jo “dronu” cenas ir būtiski nokritušas un dažus var nopirkt pat zem simts eiro.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas