Dod zaļo gaismu dokumentu viltošanā apsūdzētās Jūrmalas tiesneses kriminālvajāšanai

0 komentāri
Dod zaļo gaismu dokumentu viltošanā apsūdzētās Jūrmalas tiesneses kriminālvajāšanai
FOTO: LETA

Saeimas komisija devusi zaļo gaismu Jūrmalas tiesas tiesneses Tatjanas Bormanes kriminālvajāšanai. Tiesnesi tur aizdomās par dokumentu viltošanu, lai saņemtu fiktīvu darba nespējas lapu un slimības pabalstu. Bormane jau iepriekš kategoriski noliegusi savu vainu, taču no darba ir atstādināta, un, visticamāk, pati sēdīsies uz apsūdzēto sola.

Lietu pret tiesnesi uzsāka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). KNAB izmeklētājs uzskata, ka tiesnese ar starpnieka atbalstu saņēmusi fiktīvas darba nespējas lapas, lai iegūtu slimības pabalstus no  Tiesu administrācijas un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras. Izmeklētāji izvirzījuši versiju, ka ārste par šo pakalpojumu pieprasījusi 150 eiro, ko bija paredzēts saņemt, izmantojot starpnieku.

Bormane gan kategoriski noliedz, ka būtu mēģinājusi pirkt slimības lapu.

Tiesneši ir īpaša kategorija – atšķirībā no citiem iedzīvotājiem, par viņu nodarījumiem krimināllietu var uzsākt tikai ar parlamenta atļauju.

Lai lūgtu izdot tiesnesi kriminālvajāšanai, un Saeimu devās Ģenerālprokurors. Viņš ar deputātiem runāja aptuveni pusstundu, līdz saņēma viņu piekrišanu sākt kriminālvajāšanu pret tiesnesi.

Gala vārdu tiesneses izdošanā kriminālvajāšanai Saeimas deputāti pieņems sēdē ceturtdien, tomēr līdzšinējā pieredze rāda, – ja reiz Juridiskā komisija ir devusi savu akceptu, tad pārējie tautas kalpi šim lēmumam uzticas un dod izšķirošo, zaļo gaismu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas