Diskutē par atsevišķu ķimikāliju aizliegšanu lauksamniecībā

1 komentārs

Cik kaitīgi ir glifostātus saturoši līdzekļi? Eiropas Savienībā (ES) aizsākta diskusija par pārtikas nekaitīguma normām, kas nākotnē būtiski var ietekmēt lauksaimniekus.

Ar glifosātiem migloti lauki tiek atbrīvoti no nezālēm. Eiropas Parlaments (EP) šonedēļ pieņēma rezolūciju, ar kuru sākts ceļš šīs vielas saturošu līdzekļu aizliegšanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Zemnieku saimniecības Vilciņi ziemāju laukus apspīd pavasara saule. Līdz ražas novākšanai vēl vairāki mēneši. Cīņai ar nezālēm īsi pirms kulšanas labības platības parasti tiek apstrādātas ar glifosātus saturošiem līdzekļiem.

Un tā to dara ne vien Latvijā, arī pārējās ES valstīs un otrpus okeānam. Taču šobrīd aizsākta diskusija par glifosātu saturošu līdzekļu aizliegšanu.

Lai Eiropas Savienības teritorijā varētu tirgot un izmantot šo vielu, nepieciešama atļauja. EP šonedēļ balsoja par tās pagarināšanu.

Foto

Ar balsojumu EP glifosāta turpmāku izmantošanu atbalstīja. Tiesa, plānoto 15 gadu vietā tikai uz septiņiem.

Lai arī EP balsojums ir spēcīgs politisks signāls, ceļš uz vielas pakāpenisku ierobežošanu ir pašā sākumā. Vēl par to būs jābalso katras valsts speciālistiem, pēc tam Eiropas Komisijai (EK).

Latviju pārstāvēs Augu aizsardzības dienests. Kāda būs pozīcija atklāts netiek. Par labu lauksaimniekiem gan varētu nostrādāt dienesta iepriekšējos gados veiktās pārbaudes, kas apliecina, ka tas tiek lietots atbilstoši instrukcijai, un labības paraugos atliekvielu paraugi bijuši normas robežās.

Tādēļ, prognozējot situācijas attīstību, lauksaimnieki cer uz kompromisu.

Ja ar laiku šīs vielas lietošana tomēr tiks aizliegta, lauksaimnieki sāks meklēt citas alternatīvas.

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • laucinieks
    0

    laucinieks

    sen bij laiks aizliegt ķīmiju gāzt uz laukiem, jeb lai lielie ķīmiķi apmaksā vēžu slimniekiem ārstēšanos

    16.04.2016 21:40

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas