Dienvidosetijā piemin 10 gadus kopš traģiskās ķīlnieku sagrābšanas

0 komentāri

Dienvidosetijas pilsētas Beslanas iedzīvotāji sēru pasākumos šodien pieminēs desmit gadus kopš traģiskās, trīs dienu ilgās ķīlnieku krīzes sākuma.

2004. gada 1.  septembrī, pieprasot Krievijas valdībai apturēt karadarbību Čečenijā, kaujinieku grupa par ķīlniekiem sagrāba aptuveni 1100 bērnus, viņu vecākus un skolotājus. Ķīlnieku krīze ilga trīs dienas un beidzās ar skolas ieņemšanu. Krīzē gāja bojā 333 cilvēki, no kuriem vairums bija bērni.

Desmit gadus pēc traģēdijas upuru tuvinieki joprojām vaino varasiestādes par nepienācīgu notikušā izmeklēšanu.

Pirms sešiem gadiem par to tika iesniegta sūdzība arī Eiropas cilvēktiesību tiesā. Lietas izskatīšanu plānots sākt pēc mēneša.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas