Diena, kad svinēt Latviju! Visas dienas garumā notikuši sirsnīgi pasākumi

0 komentāri

4. maijs nav tikai diena, kad svinīgi atcerēties Latvijas neatkarības atgūšanu. Tā ir arī diena, kad kopā ar visu ģimeni doties ielās, lai svinētu Latviju. Turklāt svētku pasākumu visām gaumēm šodien tik tiešām netrūka. Piemēram, Rīgā, kultūras mīļotāji varēja būt starp pirmajiem atjaunotā mākslas muzeja apmeklētājiem, bet jaunie vecāki savas atvases varēja vest rotaļās uz Vērmanes dārzu.

Mākslas baudīšana ir šā gada Brīvības svētku centrālā sastāvdaļa. Pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) cilvēki garumgarā rindā stāvēja jau labu laiku pirms tā atvēršanas. Latviešu mākslas tempļa atvēršana bija kā starta šāviens lielajiem svētkiem, kas 4. maija’pārņēma visu valsti. Pēc amatpersonu uzrunām un svinīgās lentītes griešanas ceremonijas, nepacietīgās skatītāju masas sāka plūst muzejā. “Rindā stāvu jau kādu stundu, bet galvenais ir paciesties, lai varu ienirt mākslā, un rindai nav nekādas nozīmes,” stāsta tur satiktā Irina. Tie, kas garo rindu izturēja tik tiešām pēc tam atzina – pacietība ir atmaksājusies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tagad mākslas muzejā beidzot apskatāmi ne tikai vecmeistaru, bet arī visjaunāko laiku latviešu mākslinieku darbi. Un daudzi no viņiem nelaida garām iespēju būt starp pirmajiem muzeja apmeklētājiem.

Kamēr augstās kultūras cienītāji ienira latviešu glezniecības vēsturē, citi 4. maija svinētāji sauļojās pilsētas zālienos un baudīja neskaitāmās izklaides, ko Latvija šodien piedāvāja saviem viesiem un iedzīvotājiem.

Pie Brīvības pieminekļa jau rīta agrumā sākās darbs pie Latvijas ziedu paklāja, bet pēc tam ar krāšņiem priekšnesumiem uzstājās skolēnu pūtēju orķestri.

Savukārt pašus jaunākos svinētājus izpriecas gaidīja Vērmanes dārzā. Bērni varēja baudīt svētku koncertu, un paši iemēģināt spēkus dažādās radošajās darbnīcās, kā origammi, zīmēšanā un citās.

Dažādi svētku pasākumi un koncerti Rīgā un visā Latvijā šodien turpinās līdz pat vēlam vakaram.

Foto:

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas