Deviņdesmito “glamūrs” un policijas cīņa ar naudas izspiedējiem. Skaties video!

0 komentāri

Ne tikai mūsdienās ietekmīgi un bagāti Krievijas iedzīvotāji grib apmesties uz dzīvi Eiropā un Latvijā. Arī deviņdesmitajos gados šādu cilvēku bija ne mazums. Mūsu nākamais stāsts būs par kādu sievieti, kura iztērējusi tiem laikiem patiešām lielu naudas summu un atdevusi krāpniekiem visus dokumentus, lai tikai iegūtu uzturēšanās atļauju.

Žanete ir jauna sieviete, kurai ir bagāti draugi, tāpēc viņa var atļauties ceļot un dzīvot ārpus Krievijas robežām. Tomēr arī bagātiem cilvēkiem nepatīk izmest naudu vējā un, sajūtot krāpšanu, gribot negribot jāvēršas policijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties foto:

Maijā iesniedzu dokumentus firmā, lai iegūtu uzturēšanās atļauju, firmā Rita-R, kas atrodas Lāčplēša ielā 18. Izrādās, – šajā firmā tolaik darbojās tikai divi cilvēki – sekretāre un viņas priekšniece.

“Viņa apsolīja palīdzēt nokārtot uzturēšanās atļauju Latvijā. Regulāri prasīja naudu. Es regulāri maksāju par vīzas pagarināšanu, par dokumentu noformēšanu. Pēdējoreiz viņa pateica, ka nepieciešami 1300 dolāri kukulim Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē,” saka Žanete.

“Sākot no augusta, maksāju par vīzas pagarināšanu – 290 dolārus, pēc tam vēl 290 dolārus par vīzas pagarināšanu un par uzturēšanās atļaujas noformēšanu 1190 dolārus,” viņa turpina. Šī intervija filmēta dienu pirms krāpnieces iekrišanas policijas izliktajās lamatās. Uz tā saukto operatīvo eksperimentu policisti sameklēja 13 iezīmētas 100 dolāru banknotes.

Pēc izmeklēšanas eksperimenta seko roku pārbaude ar īpašu apgaismojumu, kurā redzams, ka izspiestā nauda patiešām bijusi sievietes rokās. Tālāk jau rūpīgs darbs ar dokumentiem, prokuratūra un tiesa. Pēc šā nepatīkamā gadījuma ar policiju uzņēmums Latvijas Krievijas kopuzņēmums Rita-R mūsu valsts tirgū nostrādāja vēl gandrīz desmit gadus un 2007. gada 19. septembrī paziņoja par likvidāciju.

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas