Desmit liepas pie Rīgas pils kļuvušas liekas! Pašvaldība grib kokus nocirst

0 komentāri

Desmit liepas – tik daudz koku iecerēts nocirst Rīgas pils laukumā. Šāda rīcība pamatota ar to, ka daļa liepu ir neveselas, bet pārējās traucē pārbūves plāniem, kā arī neatbilst Valsts prezidenta ceremoniju protokola prasībām. Prezidenta kancelejā gan šādu pamatojumu nesaprot, jo koki darbam netraucē.

Daudzgadīgās liepas Rīgas pašvaldība jau bija iecerējusi nocirst 2010. gadā, bet toreiz sabiedrības protestu dēļ plānus nerealizēja. Tagad atkal apsvērta šo koku nociršana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Plāni skar desmit liepas Rīgas pils laukumā, Torņa ielas pusē. Pašvaldības pamatojums ir tāds, ka koki jācērt laukuma pārbūves dēļ, kas jāpaveic līdz 2018. gadam. Plānots mainīt apgaismojuma un kanalizācijas sistēmu, kā arī laukumu apstādīt citādi. Minētos kokus varētu aizstāt plaši krūmu un zemsedzes stādījumi.

Lineta Mikša, RD Pilsētas attīstības departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja

No 58 laukumā augošajiem kokiem ir paredzēts izņemt 10 Holandes liepas. Balstoties uz arboristu ekspertu viedokļiem, piecas no šim liepām vēlams izņemt to veselības stāvokļa dēļ. Un pārējās, lai uzlabotu laukuma izmantošanas komfortu.

Kā citi argumenti izskan, ka šo koku nociršana atjaunotu laukuma vēsturisko veidolu un vairs nenoslēptu blakus esošos kultūrvēsturiskos pieminekļus, kā arī netraucētu pilnvērtīgi īstenot Valsts prezidenta protokola ceremonijas un starptautiskās drošības prasības. Šim pamatojumam gan Valsts prezidenta kanceleja nepiekrīt, jo protokola ievērošanai mazliet traucē tikai viens koks, kas aizsedz mastā uzvilktos karogus, taču to arī nav nepieciešams nocirst. Kanceleja jau lūgusi departamentam atsaukt maldinošo informāciju par to, ka koki darbam traucētu.

Kristīne Jaunzeme, Valsts prezidenta likumdošanas un juridiskā padomniece

Koku izciršana nav nepieciešama, ne lai nodrošinātu Valsts prezidenta apsardzību, ne lai nodrošinātu protokola prasību ievērošanu.

Ja tiks pieņemts lēmums kokus nocirst, to vietā uz Latvijas simtgadi iestādīs vienu ozolu, kas simbolizēšot valsts suverenitāte un nedalāmība.

Pēc attīstības departamenta sacītā, pašlaik iedzīvotāji šiem plāniem nav iebilduši. Publiskā apspriešana beigsies rīt.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas