Deputāti neslēpj, ka 54 pilsoņu nāve kļūs par politisko cīņu objektu

0 komentāri

Saeima nolēmusi sākt parlamentāru izmeklēšanu par Zolitūdes traģēdijas apstākļiem. Lai izveidotu izmeklēšanas komisiju, šodien tika sasaukta Saeimas ārkārtas sēde. Lai arī balsojumā lēmuma projekts tika atbalstīts vienbalsīgi, valdošās koalīcijas deputāti neslēpa bažas, ka turpmāk 54 līdzpilsoņu nāve kļūs par politisko cīņu objektu.

Veikt parlamentāro izmeklēšanu par Latvijas valsts rīcību pēc Zolitūdes traģēdijas rosināja Saeima jaunievēlētie deputāti no opozīcijas rindām. Pēc vēlēšanām viņiem parlamentā ir vairāk nekā trešdaļa balsu, kas bez problēmām ļauj sasaukt ārkārtas plenārsēdes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kā akcentēja izmeklēšanas komisijas izveides aktīvākais atbalstītājs, deputāts Arturs Kaimiņš, tā apzināti sasaukta Lāčplēša  dienā, kad Latvijā godina karā kritušo varoņus.

Šos uzdevumus spēšot paveikt 12 no visām sešām partijām virzīti deputāti, kas darbosies komisijā, uzklausot traģēdijā cietušo un iesaistīto viedokļus.

Pirms sēdes aizkulisēs koalīcijas pārstāvji, neslēpa sašutumu, ka gandrīz gadu pēc traģēdijas jautājums nonāk parlamenta darba kārtībā, kur, visticamāk, kļūs par daļu no politiskā cīņu lauka.

Tomēr, nonākot līdz balsojumam, komisijas izveidi atbalstīja visi klātesošie. Vienīgi deputāts Kārlis Seržants pauda cerību, ka neatkārtosies Citadeles darījuma vētīšanas negatīvā pieredze. Jautājums tik tālu tika politizēts, ka sabiedrība pat nesaņēma atskaiti par izmeklēšanas rezultātiem.

Komisijas darbības uzturēšana no Saeimas budžeta mēnesī izmaksās ap 2000 eiro. Jāatgādina, ka pēc traģēdijas politisku atbildību par notikušo uzņēmās premjers Valdis Dombrovskis, savukārt Rīgas mērs un būvvaldes pārraugs Nils Ušakovs amatu saglabāja.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas