Dažviet deputāti arvien nezina valsts valodu; sliktāka situācija Latgalē

0 komentāri

Vairāk nekā gadu pēc pašvaldību vēlēšanām Valsts valodas centrs atklājis, ka ir deputāti, kuri joprojām nezina valsts valodu. Šādas problēmas konstatētas vairākās vietās Latgalē. Tas gan ir reģions, kurā valsts valodas pārkāpumus bieži konstatē ne tikai pašvaldībās.

Valsts valodas centrs par šo situāciju, kad valsts valoda netiek lietota arī, piemēram, veikalos, ik mēnesi saņem vairākus desmitus sūdzību. Šis skaits liecina, ka valsts valodas lietojuma pārkāpumi nemazinās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tuvojoties gaidāmajām vēlēšanām, Valsts valodas centra redzes lokā nonākušas arī vairākas Latgales pašvaldības, kuras jau ilgāku laiku nespēj atrisināt jautājumu par valsts valodas lietošanu.  Latviešu valodu nezinošu deputātu ir pietiekami daudz Balvos, Zilupē, Ludzā, kā arī Daugavpilī. Saskaņā ar Valsts valodas centra veiktajām pārbaudēm šobrīd valsts valodas nezināšanā “pieķertajiem” deputātiem ir dots laiks uzlabot savas valodas prasmes. Ir noteikts, ka tādos gadījumos latviešu valodu var apgūt par nodokļu maksātāju naudu. Daugavpils domes deputāts Jurijs Zaicevs stāsta, ka valsts valodas apgūšana viņam izmaksāja ap tūkstoš eiro.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas