Daugavpilī durvis vērs šmakovkai veltīts muzejs; dziru varēs arī nogaršot

0 komentāri

Latgale var lepoties ar lielo ezeru skaitu, keramiku, sakrālo arhitektūru un arī ar tikai sev raksturīgu alkoholisko dzērienu – šmakovku. Latgaļiem šī pašgatavotā stiprā dzira ir kulinārā mantojuma sastāvdaļa un, lai tā vēsturi un attīstību godinātu, Daugavpilī tapis speciāli šmakovkai veltīts muzejs.

Šmakovka, šmakavnīks, šmakovjaks – nosaukumi dažādi, bet Latgalē šo dzērienu zina visi. Šī alkoholiskā spirtotā dzēriena darināšanas māka gadsimtu gaitā nodota nākamajām paaudzēm un nu tas uzskatāms par neatņemamu latgaļu kulināro mantojumu, kas pelnījis, lai tā vēsturi un lietošanas kultūru izzina plašāk. Tāpēc latgaļu šmakovkai par godu izveidots muzejs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Māris Bozovičs, muzeja projekts autors

Šmakovka ir pelnījusi savu vietu starp viskijiem, konjakiem, grapām, čačām un visiem pārējiem, tāpēc arī šmakovka ir pelnījusi, ka tai ir savs muzejs.

Jaunizveidotajā muzejā var apskatīt visu garo šmakovkas darināšanas ceļu – sākot ar vēsturi un beidzot pat ar detalizētu darināšanas izklāstu.

Māris Bozovičs, muzeja projekts autors

Visas lietas un eksponāti ir autentiski. Teorētiskā daļā savākti no visas Latgales, bet praktiski izzinošajā daļā izvietotos reāli izmanto pārtikas rūpniecībā.

Būs arī degustācija

Muzeja veidotāji lepojas, ka tas, pagaidām, Latvijā un pasaulē ir vienīgais. Turklāt apmeklētāji varēs arī nomēģināt, ar ko tad šis štengrais dzēriens ir unikāls.

Ilona Maksimčika, Daugavpils Tūrisma attīstības un informācijas aģentūras direktore

Būs arī iespēja nobaudīt šmakovkas dzērienu. Tas notiks sadarbībā ar kādu no uzņēmējiem, kas nodrošinās degustācijas muzejā.

Šmakovkas muzejs ir iekārtots Daugavpilī, Vienības namā. Pagaidām rit pēdējie iekārtošanas darbi un savas durvis tas vaļā vērs 4. jūnijā.

FOTO

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas