Daugavas ūdeņos laists Latvijā radītais vikingu kuģis Indriķis

0 komentāri

Daugavā ielaists Latvijā darinātais vikingu kuģis Indriķis. Eksotiskais braucamais būvēts pēc sena norvēģu kuģa parauga un tiks izmantots atpūtnieku vizināšanai. Plānots, ka jau drīzumā kuģis priecēs rīdziniekus un pilsētas viesus, tomēr kuģošana ar to iespējama arī pa citām Latvijas upēm.

Vikingu kuģi Indriķis darinājis daiļamatu meistars Juris Zīle. Viņš ir pensionārs, kas kuģa izgatavošanai veltījis četrarpus gadu. Pērn vasarā kuģis bija atvests apskatei Rīgas svētkos, tad gadu tas pavadīja Doles muižas parkā. Šodien Rīgā pie jahtkluba Indriķis beidzot nonāca ūdenī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Indriķis būvēts kā kopija savulaik pie Norvēģijas atrastam vikingu kuģim. Šis eksemplārs gan ir 3 reizes mazāks.

Meistaram Jurim Zīlem Indriķis gan nav pirmais vikingu kuģis. 2009. gadā ūdenī tika laists tā priekštecis – norvēģu ķēniņienes vārdā saukts kuģis.

Pirmā kuģa būvniecību finansēja norvēģi, savukārt otro Juris Zīle darinājis par saviem līdzekļiem, turklāt visu darbu paveicis viens pats. Kuģi rotā autentiski kokgriezumi. Tas var braukt gan ar buru, gan tam iebūvēts motors.

Sākotnēji Indriķi bijis plānots pārdot, bet tā lielās cenas dēļ neviens pircējs nav atradies, tāpēc pieņemts lēmums kuģi izmantot izklaidei.

Kuģa darinātājs Juris Zīle tik vērienīgiem projektiem klāt vairs neķersies. Tagad viņš izgatavo motorlaivu, ko izmantos savām vajadzībām.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas