Daugavā konstatēts kilometru garš naftas produktu plankums

0 komentāri

Rīgā, Daugavā pie Dienvidu tilta konstatēts naftas produktu plankums. Šī avārija platības ziņā ir viena no lielākajām pēdējā laikā. Kas piesārņojis Daugavu līdzās peldvietai?

Plankums Daugavā pamanīts vakar vakarā. Sākotnēji tas bija vienu kilometru garš un 50 metrus plats. Glābšanas dienesta darbinieki plankumu norobežoja ar absorbējošajām bonām un par notikušo ziņoja Valsts Vides dienestam.

Tomēr vizuālais iespaids ir mānīgs. Lai radītu tik plašu piesārņojumu, pietiekot vien ar vienu  litru dīzeļdegvielas. Vides speciālisti uzskata, ka plankumu Daugavā veidojusi noplūde no lietus ūdens kolektoriem.

”Ir divas versijas – putekšņi – ziedputekšņi sajaucoties ar ūdeni rada līdzīgu efektu, viņi ir eļļaini un arī atstaro gaismu, vai naftas produkti, kas lietavu rezultātā noskalojušies un iekļuvuši notekūdeņu sistēmās un var izkļūt Daugavā,” iespējamo piesārņojuma avoti skaidro VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Jūlija Ņikitina. Tāpēc ir aizdomas par tīšu rīcību.

Rīgas domes Satiksmes departaments, kas apsaimnieko notekūdeņu sistēmu galvaspilsētā, ir paņēmis paraugus analīžu veikšanai, lai noskaidrotu, kas tas īsti ir par piesārņojumu. Rezultāts būs zināms rīt.

Valsts vides dienests gan paliek pie sava –netiekot skatīta versija par ļaunprātīgu naftas produktu izgāšanu Daugavā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas