Daugavā ielaiž izmirstošās stores

0 komentāri

Zivju audzētava ”Tome” Daugavā pie Mangaļsalas izlaidusi divus tūkstošus izmirstošo Baltijas storu mazuļu.

Baltijas stores tiek uzskatītas par izmirstošu zivju sugu. Ideja par storu populācijas pieder Vācijas zivju audzētājiem, bet laika gaitā šai iniciatīvai pievienojušies arī poļi un lietuvieši. Latvija storu pavairošanas ideju sākusi atbalstīt kopš 2012. gada.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
Foto: Raits Valters, LNT Ziņas

Foto: LNT Ziņas

Foto: Raits Valters, LNT Ziņas

Foto: LNT Ziņas

Foto: Raits Valters, LNT Ziņas

Foto: LNT Ziņas

Pēdējais dabiskās Eiropas stores noķeršanas gadījums dokumentēts 1996. gada 24. maijā Igaunijā netālu no Muhu salas. Tā bija 2,9 metrus gara, 136 kg smaga vairāk kā 40 gadu veca store ar 28 kg melno ikru.

Baltijas stores var sasniegt 60 gadu vecumu, līdz 4,3 metru garumu un 368 kilogramu svaru. Storu tēviņi dzimumgatavību sasniedz 6 – 10 gados, bet mātītes 10 – 20 gados.

Zivju audzētava ”Tome” ir pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “Bior” sastāvdaļa.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas