Daudzviet Latvijā sāk pieslēgt apkuri; aicina iztīrīt dūmvadus un ierīkot dūmu detektorus

0 komentāri
Daudzviet Latvijā sāk pieslēgt apkuri; aicina iztīrīt dūmvadus un ierīkot dūmu detektorus
FOTO: LETA

Daudzviet Latvijā jau sākusies apkures sezona, bet pilnībā visām mājām apkure tiks pieslēgta līdz mēneša beigām. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus jau savlaicīgi sagatavoties apkuressezonai – iztīrīt dūmvadus, pārbaudīt apkures apkures un ierīkot dūmu detektorus.

Ik gadu, sākoties aukstam laikam, pieaug to ugunsgrēku skaits, kuru iespējamais iemesls ir saistīts ar apkures lietošanas izraisītām problēmām – neiztīrītiem dūmvadiem, bojātām apkures ierīcēm un nepareizu apkures ierīču lietošanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

VUGD informē, ka pērnā gadā tika reģistrēti 1020 ugunsgrēki, bet šogad jau 578 ugunsgrēki, kuru iespējamais iemesls bija neiztīrīti dūmvadi, nepareizi izbūvētas vai bojātas apkures sistēmas, kā arī to ekspluatācijas noteikumu pārkāpumi. Apmēram puse no šiem ugunsgrēkiem izceļas nepareizas apkures ierīču lietošanas dēļ. Šajos ugunsgrēkos pagājušajā gadā gāja bojā deviņi cilvēki, bet cieta 31 cilvēks.

Savukārt šogad ar apkures problēmām saistītos ugunsgrēkos gājuši bojā jau 16 cilvēki, bet cietuši 20 cilvēki. Ugunsgrēkus, kuros cieš vai iet bojā cilvēki un tiek bojāts īpašums, var novērst, regulāri veicot dūmvadu tīrīšanu un apsekojot apkures ierīču tehnisko stāvokli.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas