Daudzviet Latvijā jau iestādīti pirmie kartupeļi

1 komentārs

Vairākās zemnieku saimniecībās Latvijā vagās jau marta nogalē un aprīļa sākumā iestādīti pirmie kartupeļi. Šis ir viens no agrākajiem kartupeļu stādīšanas gadiem, un vietējiem audzētājiem tas varētu būt labs pavērsiens.

Ja laiks būs audzētājiem labvēlīgs, tad pirmos kartupeļus šogad varēs baudīt jau jūnija sākumā, vēlākais – jūnija vidū.

Šajās dienās zemnieku saimniecības Ziedi vadītājas Lidijas Lūriņas apsaimniekotajos laukos Dobeles novadā ar kartupeļiem tiek apsēti vēl papildu 10 hektāri.

Foto

Iepriekš kartupeļu sējas laiks Lidijas darbu kalendārā iezīmējies aprīļa trešajā nedēļā. Uz gaidāmo ražu viņa raugās pozitīvi un cer, ka šogad vietējie audzētāji varēs dot lielāku prettriecienu ievestajai produkcijai. Pēc eiro ieviešanas konkurence ir kļuvusi sīvāka, savukārt iepirkuma cenas būtiski sarukušas.

Arī Zemnieku saeima ir pārliecināta, ka šis vietējiem kartupeļu audzētājiem varētu būt ienesīgs gads.

Ja jūnija vidū jau daudzi no vietējiem audzētājiem varēs lepoties ar pirmo kartupeļu ražu, neļaujot tirgu pārpludināt ar ievesto preci, tad mūsu zemniekiem ir cerības, ka šogad peļņa varētu augt pat par 25%.

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • vecvecome
    0

    vecvecome

    esmu atpalikusi, jo nezināju, ka kartupeļu stādīšanu tagad sauc par sēšanu, ja nopietni , tad kartupeļus jau var sēt no sēklām, no tām, kas nogatavojas pēc ziedēšanas zaļajos bumbuļos.

    29.04.2016 15:51

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas