Darbu tā arī nav sākusi komisija, kurai jāizvērtē tā saukto čekas maisu saturs

0 komentāri

VDK dokumentu izpētes komisijai iestājusies klīniskā nāve. Tik skarbi atsevišķi komisijas locekļi komentē pašreizējo situāciju ar čekas dokumentu zinātnisko izpēti.  Komisijai, kurai pēc trim gadiem būs arī jāsniedz rekomendācijas par tā dēvēto čekas maisu iespējamo atvēršanu – šogad bija jāsāk pilnvērtīgi darboties, taču tas NAV noticis dažādu juridisko šķēršļu dēļ.

Valsts drošības komitejas dokumentu izpētes komisija izveidota jau pērn augustā, bet 250 tūkstoši eiro tās darbībai piešķirti šogad. Darbs ir ļoti atbildīgs, jo komisijai ne tikai būs jāpēta VDK dokumenti, bet pēc trim gadiem jāsniedz valdībai rekomendācijas saistībā ar iespējamo čekas maisu atvēršanu.

Tomēr dokumentu zinātniskā izpēte tā arī nav sākusies. Zinātnieku komisija tikko nonākusi Tieslietu ministrijas pārraudzībā, kas radījis vairākus šķēršļus – komisijas locekļi nesaņem atalgojumu un ministrija vēl nav saskaņojusi komisijas reglamentu, līdz ar to tās zinātnieki nevar sanākt uz oficiālām sēdēm. Tā norāda komisijas locekle Kristīne Jarinovska.

Zinātniskās komisijas darbu pārrauga Tieslietu ministrijas pārstāvis Jāns Tomels. Viņš skaidro, ka gaida detalizētu komisijas darba plānu, un tikai pēc tam likums ļautu piešķirt naudu zinātniekiem, pētījumiem un komisijas locekļiem. Turklāt, lai to izdarītu, būs nepieciešams vēl atsevišķs Ministru kabineta lēmums.

Viss atduras pret juridiskiem šķēršļiem, jo likumā nav skaidri noteikts, kā šāda veida komisijām jādarbojas. Zinātnieki norāda, ka viņiem būtu jāsaņem alga par darba plāna izstrādi, jo jau vairākus mēnešus viņi veikuši dažādas iestrādes par velti. Turklāt VDK dokumentu izpēte tikšot noformēta kā Tieslietu ministrijas iepirkums, tāpēc komisija nevar izstrādāt plānu pētījumiem, kuros paši piedalīsies – tā skaidro komisijas priekšsēdētājs.

Atsevišķi komisijas locekļi norāda, ka šajā situācijā labākais risinājums būtu komisijas administrēšanu no Tieslietu ministrijas pārcelt uz Latvijas Vēstures institūtu. Tikmēr neoficiāli izskan, ka tieslietu ministrs Rasnačs apsver iespēju valdībā virzīt jautājumu par nemiera cēlējas Jaronovskas izslēgšanu no zinātniskās komisijas. Lai kopīgi meklētu risinājumus, ceturtdien paredzēta Tieslietu ministrijas vadības tikšanās ar komisijas locekļiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas