Darba likuma grozījumos jauni pienākumi un tiesības gan darba devējiem, gan darbiniekiem

0 komentāri

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Darba likumā, kas paredz noteikt jaunus pienākumus, atbildību un tiesības gan darba ņēmējiem, gan darba devējiem. Likumā veiktas izmaiņas attiecībā uz darba līgumos un darba sludinājumos iekļaujamo informāciju, asinsdonoriem piešķiramo atpūtas dienu skaitu, atvaļinājuma naudas izmaksu, darba un atpūtas laika regulējumu, kā arī to darbinieču aizsardzību, kuras baro bērnu ar krūti.

Šis likums tika atvērts, domājot arī par jaunu virsstundu darba apmaksas modeli, jo līdzšinējā kārtība praksē nav optimāla. Redzam, ka daudzi cilvēki strādā vairāk par astoņām stundām dienā, bet virsstundas netiek uzskaitītas un apmaksa dubultā reāli nenotiek.

”Jautājums par virsstundām, ir tikai viens no jautājumiem, kā varam palīdzēt uzņēmējiem. Nevajag teikt, ka tas ir netaisnīgi pret darba ņēmēju,”  norāda Latvijas Reģionu apvienības deputāte Inita Bišofa.

Latvijas Brīvo arodbiedrību sabiedrības pārstāvis Egils Baldzēns norāda, ka jaunais Darba likums ir harmonisks, arodbiedrības ir gājušas uz kompromisiem. Taču, tajā pašā laikā arodbiedrības ir bijušas kategoriskas pret darba devēju prasībām. Piemēram, par atalgojumu svētku dienās – Igaunijā par nostrādātām svētku dienām darbinieki saņem 100% samaksu, darba devēji Latvijā prasa, lai tie būtu 50% no likmes.

Darba likuma grozījumi stāsies spēkā 2015. gada 1. janvārī.

Vairāk par izmaiņām darba likumā skatieties TV3 Ziņās jau šovakar plkst. 19.00.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas