Dakteri klauni apgūst pantomīmas pamatus

0 komentāri

Iespēju papildināt savas zināšanas pasaulē atzīta pantomīmas aktiera meistarklasēs šonedēļ izmantojuši Latvijā praktizējošie dakteri-klauni. Šobrīd viņu prasmes novērtē gan mediķi, gan pacienti un pieprasījums pēc speciāli apmācītajiem dakteriem – klauniem kļūst lielāks.

Šonedēļ Latvijā viesojas pasaulslavens pantomimmas meistars no Spānijas Karlos Martines, kurs jau apciemojis ne tikai režisorus un aktierus, bet ari Dakterus Klaunus.

Pantomīmas nodarbības laikā Dakteri Klauni staigāja pa džungļiem, karstajām smiltīm, porcelāna trauku bodēm. To visu mēģināja pēc iespējas reālistiskāk attēlot skatītājiem.

Karloss Martiness ar pantomīmu nodarbojas jau vairāk nekā 30 gadus. Pirmo reizi Latvijā meistarklasi organizēja pirms 16 gadiem ar profesionāliem aktieriem. Bet šoreiz arī plašākai publikai. Stāsta, ka pats grūtākais šajā darbā ir pārvarēt klusumu un pēc iespējas precīzāk imitēt apkārtējo pasauli

Dakteri Klauni saka, ka viņu darbā svarīgi iemācīties bez liekiem vārdiem ļaut bērnam aizmirst par veselības problēmām un kaut uz pāris minūtēm uzsmaidīt.

Smaidošie dakteri klauni ir pārliecināti, ka smīdināšanas programmai jābūt iekļautai izveseļošanās terapijas pamatsastāvā katrā bērnu slimnīcā.

Kopumā Latvijā šobrīd darbojas 28 Dakteri klauni. Lielāka daļa no viņiem – Rīgā. Savukārt ārpus galvaspilsētas šāda smieklu terapija pagaidām ir daudz retāka, lai gan par sadarbību ar Dakteriem klauniem interesējas arvien vairāk reģionālo slimnīcu.

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas