Dabā ik gadu nonāk 100 000 tonnu būvgružu; vēlies būvēt, maksā par procesā radītajiem atkritumiem

0 komentāri
Dabā ik gadu nonāk 100 000 tonnu būvgružu; vēlies būvēt, maksā par procesā radītajiem atkritumiem
FOTO: LETA

Vēlies būvēt, maksā par procesā radītajiem atkritumiem. Likumdevēji vēlas, lai nākotnē šāda formula būtu obligāta. Šobrīd tikai daļa no būvgružiem tiek adekvāti savākti un nonāk izgāztuvēs nevis dabā.

Atverot populāro interneta vietni SS.lv, atrodamas pat vairākas sludinājumu lapas ar piedāvājumiem izvest būvgružus. Visbiežāk ar busiņiem. Vidējās izmaksas summējot ietilpību, nobrauktos kilometrus un iekraušanu ir 30-40 eiro apmērā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tas ir trīsreiz lētāk nekā īrēt legālu pakalpojumu izmantojot šādu 10 kubikmetru ietilpīgu konteineri.

Ķieģeļi, dzelzbetona fragmenti, kaļķa un cementa maisi uzskatāmi pierāda, ka šie nav sadzīves atkritumi no tuvējā mikrorajona vai mazdārziņiem. Tas ir pārpalikums no celtniecības darbiem.

Reiz pa reizei grēko arī lielie celtniecības objekti, taču galvenokārt vieglāko ceļu izvēlas iet tieši vasarnīcu, dzīvokļu un privātmāju būvnieki.

Policija saka – šobrīd tā var rīkoties tikai gadījumā, ja piesārņotājs pieķerts pie rokas. Vienkārši vest busiņā būvgružus nav aizliegts, arī atļaujām nav jābūt, tādēļ pārbaudēm uz ceļiem jēgas neesot.

Šobrīd tas ir ideālais risinājums bez gala termiņa, jo nav zināms, cik ilgs laiks būs nepieciešams lai salāgotu informāciju par būvatļauju, un to kur, kad un cik izvests.

Otrkārt, tas neatrisinās problēmu ar dzīvokļu, vasarnīcu vai privātmāju remontiem. Tādēļ, tiek pieļauts, ka remontu gadījumā izcenojumi varētu būt mazāki.

Par likumprojektu atbildīgā Saeimas Vides un klimata politikas apakškomisija pie jautājuma plāno atgriezties rudenī. Līdz tam būvgružu liktenis joprojām būs atkarīgs no celtniecības objektu sirdsapziņas un izcenojumiem.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas