Cūkkope: Prasība dezinficēt mēra skarto vietu ir, dezinfekcijas līdzekļu – nav

0 komentāri

Latvijā uzliesmojot Āfrikas cūku mērim, lauksaimniekiem nākas gan izkaut slimās cūkas, gan dezinficēt mēra skarto teritoriju. Neņemot vērā stingrās prasības, nepieciešamie dezinfekcijas līdzekļi pašlaik nav pieejami, tā LNT Ziņām apgalvoja Gunta Bole, Rūjienas novada cūkaudzētavas “Kunturi” pārstāve.

Plašāk par šo tematu varēsiet uzzināt šā vakara LNT Ziņu izlaidumā!

Jau ziņots, ka cūku mēra dēļ ārkārtas situāciju papildu reģioniem Latgalē lūdz izsludināt arī pie Igaunijas un Krievijas robežas. Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) lūdzis ārkārtas situācijas zonā iekļaut arī Valkas un Valmieras novadus. Kā “LNT Ziņām” stāstīja Valkas novada cūkkope, kurai mēra dēļ nācās izkaut 52 cūkas, pašlaik viņas saimniecību apjož brīdinājuma un norobežojuma lentas.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas