CreditOn īpašnieku soda par bezatbildīgas aizņemšanās reklamēšanu

2 komentāri
CreditOn īpašnieku soda par bezatbildīgas aizņemšanās reklamēšanu
FOTO: LETA

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) piemērojis 6 325 eiro sodu SIA Creamfinance, kas strādā ar zīmolu CreditOn, par bezatbildīgas aizņemšanās reklamēšanu, informē PTAC.

2016. gada 22. martā PTAC pieņēma lēmumu, ar kuru SIA Creamfinance īstenotā prakse, izplatot reklāmu par iespēju saviem klientiem apmeklēt koncertu Valentīndienas superdiskotēka bez maksas, atzīta par profesionālai rūpībai neatbilstošu, jo tā veicina patērētāju bezatbildīgu aizņemšanos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

PTAC secina, ka reklāma veicina bezatbildīgu aizņemšanos, jo tiem patērētājiem, kuri nav SIA Creamfinance klienti, bet vēlējās tikt uz koncertu bez maksas, aizņemšanās nodrošināja šādu iespēju.

PTAC ieskatā, dažādi izklaides un atpūtas pasākumi nav primārās nepieciešamības pakalpojumi, bez kuriem patērētājs nevarētu iztikt. Tāpēc aicinājums aizņemties, lai apmeklētu koncertu bez maksas, ir uzskatāms par tādu, kas aicina patērētāju saņemt kredītu nepārdomāti vai neizvērtējot tā nepieciešamību.

PTAC aicina patērētājus aizņemties atbildīgi, izvērtējot kredīta nepieciešamību un savas iespējas to atmaksāt.

Reklāma izplatīta ar SIA Inbox starpniecību, to izsūtot vienu reizi 8. janvārī no vietnes www.inbox.lv uz patērētāju e-pasta adresēm, kā arī vairākos televīzijas kanālos un radio ēteros laika periodā no 2016. gada 11. janvāra līdz 14. februārim.

PTAC aicina reklāmas veidotājus un izplatītājus veidot patērētāju kreditēšanas reklāmu pārdomāti un atbildīgi, ievērojot normatīvo aktu prasības.

2 komentāri

TOP komentāri

 • Shnaiders
  +1

  Shnaiders

  Tos komersantus vipar vaik pa vienam gremdet,tie jau nav komersanti bet gan liekezi.Ta ir ta ka tegorija kas grib neko nedarit un daudz nopelnit,itka vin daudz dara sava laba,piepulas un svist, bet tas biznes pastav uz vina slinkuma,alkatibas,naudaskares,valstskares pamata.Tie jau nav pozitivie uznemeji,nekadu labumu vini nenes.

  18.05.2016 20:01

 • Shnaiders
  0

  Shnaiders

  Citam atnemt un izkrapt,tas ja ta ir vina gudriba!

  18.05.2016 20:04

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas