Cīņā pret teroristiem top reģistrs, kurā glabās detalizētus pasažieru datus

0 komentāri

Jau drīzumā Eiropas Savienības (ES) aviosabiedrības sāks glabāt visai detalizētus datus par pasažieriem, lai vajadzības gadījumā tos nodotu drošības iestādēm.

Lēmumu par īpaša reģistra veidošanu paātrinājušas bailes no teroraktiem. Paredzēts, ka šodien par to vienosies vairākas Eiropas institūcijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ideja ieviest tā dēvēto “Pasažieru vārdu protokolēšanas sistēmu” nav jauna, bet iepriekš tā aizkavējās saistībā ar bažām par datu aizsardzību. Taču pēc Parīzē notikušajiem teroraktiem iecere tiek virzīta ar jaunu spēku.

Paredzēts, ka aviokompānijām būs jāuzglabā un pēc pirmā varas iestāžu pieprasījuma jānodod dati par to: kad, no kurienes un uz kurieni pasažieris lidojis, kā maksājis par biļeti vai viņam ir bijusi bagāža, kādu kontaktinformāciju atstājis.

Par to visu nākamā gada sākumā plānots lemt Eiropas Parlamentā. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis paudis Latvijas gatavību nākamā gada sākumā ieviest šo pasažieru datu reģistru.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas