Cīņa ar cūku mēri nav beigusies

0 komentāri

Āfrikas cūku mēris mežacūkām šonedēļ jau konstatēts arī Igaunijā. Vairākas slimas mežacūkas atrastas arī Latvijā, taču cūku fermās jauni mēra gadījumi nav konstatēti jau trešo nedēļu. Speciālisti tomēr uzsver, ka tas nenozīmē šīs epidēmijas beigas.

Gluži pretēji – atzīstot, ka trūkst darba roku Zemkopības ministrija pagarinājusi biodrošības pasākumu ieviešanas termiņu. Pašlaik Latvijā jau ir nokautas aptuveni tūkstotis cūku, kas mitušas pie saimniekiem, kuri nespēja ieviest biodrošības prasības. Nokauto cūku skaits visdrīzāk pieaugs, jo inspektori no 5000 saimniecībām pārbaudījuši vien nelielu daļu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Prioritāri mēs veicam pārbaudes saimniecībās, kuri ir vaislas dzīvnieki no kurām cūkas tiek pārdotas uz citām novietnēm un, protams, arī tur, kur saimnieki mūs lūdz,” norāda Pārtikas un veterinārā dienesta speciāliste Maija Irbe.

Iepriekš bija noteikts, ka nedrošajās fermās cūkas jāizkauj līdz 7.septembrim. Tagad, atzīstot, ka veterinārie inspektori netiek galā ar plašo darba apjomu, Zemkopības ministrijā kaušanas termiņu plāno pagarināt. Plānotas arī izmaiņas noteikumos, kas cūku izkaušanu inspektoram ļaus noteikt katrā saimniecībā individuāli, ņemot vērā vietējos apstākļus. Lēmums par vai pret lopu saglabāšanu būs jāpieņem ne ilgāk kā trīs mēnešu laikā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas