Cilvēki apsaukā reliģiju bez jebkādām zināšanām, uzskata Islāma Kultūras centra vadītājs

2 komentāri

Nepatika pret bēgļiem vēršas plašumā, jo Latvijas lielākajai daļai sabiedrības acis kļūst arvien lielākas arī bailēs no tā, kas viņi ir un kādu reliģiju pārstāv – visbiežāk noraidoša attieksme vērsta pret musulmaņiem un islāmu, kas saistās gan ar asiņainu terorismu, gan dīvainiem likumiem, par sievietēm, kam atvēlēta otrās šķiras loma, nemaz nerunājot.

Diskusijas par islāmu Latvijā saasinājis bēgļu jautājums. Divās demonstrācijās, kas Latvijā notika pret bēgļu uzņemšana, uz piketētāju plakātiem varēja redzēt nosvītrotas mošejas, saukļus pret šariata likumiem un bēgļu salīdzināšanu ar radikālā islāma teroristiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Bet pirms nedēļas tika apķēpāta Latvijas musulmaņu pulcēšanās vieta. Latvijas islāmticīgo kopiena pauž pārliecību, ka tieši pašlaik Latvijā attīstās islāmofobijas jeb aizspriedumi pret musulmaņiem.

Hamza Jānis Luciņš ir latvietis, kurš pieņēma islāmu pirms 16 gadiem. Viņš šogad ievelēts Latvijas lielākās musulmaņu kopienas – Islāma Kultūras centra – vadītāja amatā.

Hamza Jānis Luciņš

Islāms – tā ir padevība, paklausība vienam vienīgam Dievam. Islāms ir tā pati reliģija, ar ko atnāca visi pravieši. Pravietis Muhameds ir pēdējais no praviešiem, un Jēzus bija viens no Dieva praviešiem, un Mozus bija viens no Dieva praviešiem.

Jānis Luciņš norāda, ka islāmofobija ir bailes no islāma. Iemesls tam, ka cilvēki vienkārši nezina, kas ir islāms, bailes no nezināmā. ”Kaut vai komentāros internetā to var novērot, palasiet un paši spriediet. Cilvēki apsaukā reliģiju bez jebkādām zināšanām, runā dažādas muļķības, vaino reliģiju dažādās lietās,” piebilst Luciņš.

Interviju ar Islāma Kultūras centra vadītāju skaties LNT TOP 10 sagatavotajā sižetā!

 

2 komentāri

TOP komentāri

 • Anti-Muhi
  0

  Anti-Muhi

  Nost ar musulmaņiem Latvijā! Jāizsskauž tos tagad kamēr vēl nav savairojušies.

  22.02.2016 19:55

 • Arnis
  0

  Arnis

  Buutu kljuvis par DIevturi,saprastu un nestaasti par miermiiliibu,nezaimo

  06.10.2015 15:31

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas