Cik viegli Latvijā var reģistrēt gāzes pistoli?

0 komentāri

Dullajos 90. gados, lai pasargātu sevi no reketieriem, vai vienkārši bažās par savu drošību, cilvēki sāka iegādāties pašaizsardzības ieročus, tostarp pērkot arī gāzes šaujamos. Tos savā īpašumā varēja iegūt katrs, kuram ir 18 gadu, taču tagad gan visi iegādātie ieroči policijā ir jāreģistrē. Cik viegli tas izdarāms, devās noskaidrot Bez Tabu!

Tagad visām personām, kas iegādājušās gāzes ieroci, tas ir jāreģistrē policijā. Likumsargu pārstāvji skaidro, ka to var izdarīt gan klātienē policijas iecirknī, gan internetā, izmantojot portālu Latvija.lv. Raidījums Bez Tabu vairākkārt mēģina to izdarīt elektroniski, taču rodas problēmas ar šo interneta vietni, un tas galu galā neizdodas.

Vēl kāda nianse – revolveri iespējams reģistrēt policijā tikai tad, ja uz tā atrodams sērijas numurs. Taču, izrādās, ka daudziem Latvijā lietotiem ieročiem tāds nepastāv. Tā neesot tiem ieročiem, kas iegādāti pirms daudziem gadiem, skaidro Ē. Kaufmanis.

Policijā skaidro, ka šādu numuru var iegūt, vēršoties firmās, kas piedāvā šādu pakalpojumu – izveidot sērijas numuru. Zvanot uz deviņiem policijas mājaslapā norādītiem kompāniju numuriem, raidījums Bez Tavu pārliecinājās, ka šādu pakalpojumu gatavs sniegt tikai viens uzņēmums.

Secinājums – gāzes ieroča reģistrācija dažos gadījumos var nebūt vienkāršs uzdevums!

Policija piedāvā arī alternatīvu – ieroci nodot likumsargiem iznīcināšanai.

Plašāk skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas