Cik viegli Latvijā var reģistrēt gāzes pistoli?

0 komentāri

Dullajos 90. gados, lai pasargātu sevi no reketieriem, vai vienkārši bažās par savu drošību, cilvēki sāka iegādāties pašaizsardzības ieročus, tostarp pērkot arī gāzes šaujamos. Tos savā īpašumā varēja iegūt katrs, kuram ir 18 gadu, taču tagad gan visi iegādātie ieroči policijā ir jāreģistrē. Cik viegli tas izdarāms, devās noskaidrot Bez Tabu!

Tagad visām personām, kas iegādājušās gāzes ieroci, tas ir jāreģistrē policijā. Likumsargu pārstāvji skaidro, ka to var izdarīt gan klātienē policijas iecirknī, gan internetā, izmantojot portālu Latvija.lv. Raidījums Bez Tabu vairākkārt mēģina to izdarīt elektroniski, taču rodas problēmas ar šo interneta vietni, un tas galu galā neizdodas.

Vēl kāda nianse – revolveri iespējams reģistrēt policijā tikai tad, ja uz tā atrodams sērijas numurs. Taču, izrādās, ka daudziem Latvijā lietotiem ieročiem tāds nepastāv. Tā neesot tiem ieročiem, kas iegādāti pirms daudziem gadiem, skaidro Ē. Kaufmanis.

Policijā skaidro, ka šādu numuru var iegūt, vēršoties firmās, kas piedāvā šādu pakalpojumu – izveidot sērijas numuru. Zvanot uz deviņiem policijas mājaslapā norādītiem kompāniju numuriem, raidījums Bez Tavu pārliecinājās, ka šādu pakalpojumu gatavs sniegt tikai viens uzņēmums.

Secinājums – gāzes ieroča reģistrācija dažos gadījumos var nebūt vienkāršs uzdevums!

Policija piedāvā arī alternatīvu – ieroci nodot likumsargiem iznīcināšanai.

Plašāk skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas