Cik daudz karavīru kaulu un bīstama cīņu mantojuma vēl slēpj Latvijas zeme? Bez Tabu svaigākie atradumi

3 komentāri

Deviņas stundas svaigā gaisā. Vairāk nekā desmit Otrā pasaules kara laikā izbūvētu bunkuru un vairāku simtu kvadrātmetru ierakumu atrakšana teicamā kompānijā, kur neviens neņem ļaunā pavilkšanu uz zoba un kur visiem ir kopēja interese.

Sestdienas filmēšanā Bez Tabu stāstām par to, ko vēl joprojām slēpj Latvijas zeme vietās, kur notikusi intensīva karadarbība. Alberts atzīst, ka ar šiem puišiem kopā būts ne reizi vien – gan privātā kārtā, gan filmējot sižetus. Tautā sauktie “melnie racēji”, kuri metru pa metram “pārķemmē” zemi ar metāla detektoriem cerībā, ka atradīs kādu kara relikviju. Bet šī reize atšķiras no citām, jo šoreiz ir piesaistīta pat smagā tehnika, traktors, lai rakšana veiktos raitāk. Pēc vietējo iedzīvotāju nostāstiem Zvārdes poligona virsotne, kur esam, kara laikā vismaz deviņas reizes gājusi no rokas rokā – no vācu armijas padomju un otrādi. Viens otrs pat stāsta, ka, bērns būdams, redzējis ierakumos simtiem kritušu un pamestu kareivju. Viņi arī ir meklētāju mērķis. Jo neviens no puišiem nekad, ja atrod, mežā neatstās nevienu kritušo karavīru. Vienalga, kurā pusē karojis. Jo tā ir cieņa pret viņu tuviniekiem, no kuriem daudzi nezina, kur viņu radinieks ir. Jo viņiem karš vēl nav beidzies, un nebeigsies līdz brīdim, kamēr karavīrs neatradīs pienācīgu atdusas vietu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Gan Bez Tabu korespondents Alberts Dinters, gan pārējie puiši vēlas, lai Latvijā visiem karš būtu beidzies. Kā veicās šajā karavīru meklēšanas ekspedīcijā?

Skatieties jau šovakar TV3 raidījumā Bez Tabu plkst. 19.30!

Foto

3 komentāri

TOP komentāri

 • Jānis Liepiņš
  +1

  Jānis Liepiņš

  Kāds sakars ar Nordland ?! Ir taču atbilstošāki nosaukumi!

  25.11.2015 21:54

 • otto
  0

  otto

  kapu izlaupitaji??ka tik pati tada neesi

  27.11.2015 10:07

 • Kaza
  0

  Kaza

  Kāda meklēšanas vienība??? Kapu izlaupītāji! Fui BezTabu par šitādu darboņu reklamēšanu!

  26.11.2015 18:19

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas