Četru dienu laikā Latvijā konstatē 22 cūku mēra gadījumus mežacūkām

0 komentāri

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šonedēļ laikā no 13. līdz 16. jūlijam konstatējuši 22 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) saslimšanas gadījumus mežacūku vidū,  informē PVD pārstāvji.

Četri saslimšanas gadījumi konstatēti Ciblas novada Pušmucovas pagastā, trīs – Burtnieku novada Rencēnu pagastā, pa diviem gadījumiem konstatēts Madonas novada Mārcienas pagastā un Mazsalacas novada Mazsalacas pagastā, bet pa vienam gadījumam – Salacgrīvas novada Ainažu pagastā, Aglonas novada Šķeltovas pagastā, Vārkavas novada Upmalas pagastā, Daugavpils novada Vecsalienas, Ambeļu un Višķu pagastā, Madonas novada Barkavas, Kalsnavas un Mārcienas pagastā, Limbažu novada Viļķenes pagastā un Preiļu novada Pelēču pagastā.

Līdz ar to mežacūkām ĀCM šogad konstatēts 379 dzīvniekiem 28 novadu 71 pagastā. Kopš kaites uzliesmojuma kopumā konstatētas 596 slimas mežacūkas.

Savukārt piemājas saimniecībās slimība šovasar konstatēta Daugavpils novada Dubnas pagastā 18 cūkām, kā arī piecām cūkām Ciblas novada Ciblas pagastā.

Jau rakstīts, ka pēc pārtraukuma ĀCM saslimšana mājas cūkām tika konstatēta 16. jūnijā Daugavpils novada Dubnas pagastā. Pirms tam pēdējais konstatētais ĀCM gadījums bija 2014. gada 17. septembrī. Visi slimie dzīvnieki iznīcināti, savukārt kopš ĀCM uzliesmojuma mājas cūkām kopumā iznīcinātas 587 cūkas.

Kā ziņots, lai palīdzētu nozarei uzturēt ražošanu sarežģītajā situācijā saistībā ar ĀCM izplatību, jau līdz šā gada beigām cūkkopji valsts atbalstā varētu saņemt kopumā apmēram piecus miljonus eiro.

ĀCM Latvijā tika konstatēts 2014. gada 26. jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, jo novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks. Šī kaite Latvijā iepriekš nekad nebija reģistrēta.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas